Basın Bültenleri
 
  Tüm Bültenler:  
   
ETİ “Mutluluk İki Parmağının Arasında” Reklam Kampanyasıyla Hayata Küçük Mutluluklar Katmaya Devam Ediyor
 

Şehrazat Bir İlke İmza Attı, ETİ’nin “Mutluluk İki Parmağının Arasında” Reklamına Jingle Hazırladı.

Biri Türk müziğinin vazgeçilmez ismi, diğeri damaklarımızın vazgeçilmeyen tadı. Şehrazat ve ETİ, yeni reklam filmi için bir araya geldi. Yaptırdığı tüketici araştırmalarında “ETİ markasının tüketicilerinin hayatına küçük mutluluklar kattığı” sonucundan yola çıkan ETİ, 2007 yılında hayata geçirdiği “Mutluluk İki Parmağının Arasında” temalı kurumsal reklam kampanyasının ikinci ayağında Türk müziğinin önde gelen ismi Şehrazat ile buluştu. Yeni reklam filminde kullanılmak üzere ETİ için özel bir jingle hazırlayan Şehrazat, böylece ilk defa bir reklam kampanyasının jingle’na da imzasını atmış oldu.

Bundan 3 yıl önce iletişim stratejisini “Mutluluk İki Parmağının Arasında” teması üzerine kuran ETİ, aynı tema ile hazırladığı yeni kampanya ile Türk insanının “hayatına küçük mutluluklar katmaya” devam ediyor. ETİ, reklam kampanyası ile tüketicilerine “ETİ, ürünleri ile hayata küçük mutluluklar katar” mesajıyla ulaşmayı sürdürüyor. ETİ ürünlerinin tüketicilere sunduğu küçük lezzetlerin, sadece damakları tatlandırmakla

kalmayıp hayatlarımıza da küçük mutluluklar kattığı gerçeğinden hareketle hazırlanan kampanya, tüketicilerin büyük beğenisini topluyor. Kampanyanın bu seneki ayağında da ETİ’nin her kesimden insanın hayatında yarattığı küçük mutluluklar anlatılıyor.

Reklamın sesi Zeynep Doruk
Reklam filminin müziği ise ayrı bir önem taşıyor. Türk müzik dünyasındaki dillerden düşmeyen sayısız eserin altında imzası bulunan ünlü besteci ve söz yazarı Şehrazat, yeni reklam filminde kullanılmak üzere ETİ için özel bir jingle hazırladı. Söz ve müziğin altında Şehrazat imzası taşıyan ilk reklam jingle’ının aranjmanını ise Emre Irmak yaptı. Seslendirmeyi ise; Ajda Pekkan, Yalın gibi sanatçıların vokalistliğini yapan genç yetenek Zeynep Doruk yaptı.

Oyunculuk tecrübesi olmayan 75 kişi rol aldı
Filmde, hayatın içinden mutlulukların yansıtılması amaçlandı. Bu nedenle reklam kampanyasında yer alacak kişilere karar verilirken özellikle bir oyunculuk geçmişine sahip olma-ma-larına dikkat edildi. Türkiye’nin farklı yörelerinden farklı farklı yaş gruplarından insanları kapsayacak bir cast çalışması yapıldı. TV filmi ve fotoğraf çekimlerinde toplam 75 kişi rol aldı. Film ve fotoğraf çekimlerinin hazırlık aşamalarında ise yaklaşık 70 kişi görev aldı. Reklam kampanyasının açıkhava ayağında ise Demet Evgar Eti Browni Intense, Naz Elmas Eti Benimo markaları ile görüntülendi.

Hayatın içinden sahneler yakalamak adına çekimler doğal, günlük yaşamda her gün karşımıza çıkan mekanlarda gerçekleştirildi. Çekim yerleri arasında; Balat sahil yolu, Eyüp, Eminönü Meydanı, İstanbul Erkek Lisesi, Zekeriyaköy yer alıyor. Fotoğraf çekimleri Rpresenter firmasından ünlü fotoğraf sanatçısı Gökhan Ertem yaptı. Çekimler yaklaşık 7 gün sürdü.

Yarım asırlık bir hikaye ETİ…
ETİ Pazarlama Grup Başkanı Şule Atabey Şamlı; “2007 yılında yaptırdığımız tüketici araştırmalarında ETİ ürünlerinin tüketicilerimizin hayatlarına küçük mutluluklar kattığı sonucuna ulaştık. Bu sonuçtan hareketle ETİ markasını en iyi şekilde yansıttığına inandığımız “Mutluluk iki parmağınızın arasında” ana temalı reklam kampanyamızı hayata geçirdik. Aynı temayla hazırladığımız yeni reklam filmimiz Haziran ayında yayına girdi. Yeni filmimizde de 50 yıldan bu yana ürünleriyle büyük-küçük herkesin hayatına küçük mutluluklar katan ETİ’nin keyifli hikayesini anlatıyoruz. Filmdeki temel amacımız; hayatın içinden kişilerin, ETİ ürünleri yerken hissettikleri küçük mutlulukları görüntülemekti. Kampanya, televizyon, radyo ve açık hava uygulamalarıyla tüketicilerimizle buluşuyor” dedi. 
 
BİZDEN HABERLER
  Reklamlar
  Sosyal Sorumluluk Projeleri / Etkinlikler
  Duyurular
  Konuklarımız
  Basında ETİ
  Basın Bültenleri
Arama:
English
Anasayfa | Bilgi Toplumu Hizmetleri | Gizlilik Politikamız | Üyelik | Site Haritası