ETİ Şirketler Grubu
 
 
ETİ Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.
ETİ Makine Sanayi ve Ticaret A.Ş.
 


Okan Bayülgen'in objektifinden yansıyan özel karelerden oluşan "Kaybolan Sokak Oyunları Fotoğraf Sergisi" 12 Ocak tarihinde Ankamall Alışveriş Merkezi'nde Başkentli'lerle buluşacak.

ETİ Çekül Kültür Elçileri Projesi kapsamında "sokak oyunları" temasını anlatan ve Okan Bayülgen'in objektifinden yansıyan özel karelerden oluşan "Kaybolan Sokak Oyunları Fotoğraf Sergisi" 12 Ocak'ta Ankamall Alışveriş Merkezi'nde sergilenmeye başlayacak. Sergi, 18 Ocak tarihine kadar gezilebilecek.
ETİ'nin ÇEKÜL Vakfı ile 2008 yılında hayata geçirdiği ETİ Çekül Kültür Elçileri Projesi dördüncü yılını tamamladı. Türkiye'nin en uzun soluklu kurumsal sosyal sorumluluk projelerinden biri olan ETİ Çekül Kültür Elçileri Projesi'nin küçük üyeleri, her eğitim yılı sonunda olduğu gibi bu yıl da unutulmaya yüz tutmuş değerlere dikkat çekmek ve geniş kitlelerde farkındalık yaratabilmek adına İstanbul'da bir araya geldi.


Amaç Yeniden Canlandırmak

İstanbul Buluşmaları'nın bu yılki teması, teknolojinin gelişmesi ve yoğun şehirleşmenin de etkisiyle giderek unutulmaya başlanan "sokak oyunları" oldu. Proje kapsamında sokak oyunlarını yeniden canlandırmayı amaçlayan ETİ, Okan Bayülgen'le işbirliği yaptı. Projenin destekçisi Okan Bayülgen, Kültür Elçileri'nin eğitim aldıkları kentleri ziyaret ederek birbirinden ilginç sokak oyunlarını, çektiği fotoğraflarla ölümsüzleştirdi.

AVM'lerde kitlelerle buluşacak

OKAN Bayülgen, Türkiye'nin farklı kentlerine has, farklı sokak oyunlarını "Kaybolan Sokak Oyunları" sergisi ile ortaya çıkardı. Bayülgen'in objektifinden yansıyan bu özel kareler, Türkiye'nin dört bir yanındaki alışveriş merkezlerinde sergilenerek sokak oyunlarını geniş kitlelerle buluşturacak.

Sergide yer alan bazı oyunlar ve kentleri ise şöyle: Ligo (Antalya-Side), Tilki Baba Saat Kaç? (Edirne), Mor Menekşe (Edirne), Kiremitli Çizgi (Zile-Tokat), Yağ Satarım Bal Satarım (Battalgazi-Malatya), Yedi Bardak (Şahinbey-Gaziantep), Tık Tık (Ödemiş-İzmir) ve Bezirgan Başı (Ankara-Altındağ).

 
 
KURUMSAL
  Onursal Başkan Mesajı
  Yönetim Kurulu Başkanı
Mesajı
  Yönetim Kurulu ve İcra
Kurulu Tanıtımı
  Tarihçe
  ETİ Şirketler Grubu
  Ödüller
Arama:
English
Anasayfa | Bilgi Toplumu Hizmetleri | Gizlilik Politikamız | Üyelik | Site Haritası