mobil menü
Basında Eti
Tüm Basında Eti

Eti, altın günü yerine bisiklet gününe özendirecek

Mayıs 2016

ETİ, Mayıs ayında ‘ÇEKÜL Vakfı’ işbirliği ile uzun soluklu bir sosyal sorumluluk projesi başlattı.Eti İcra Kurulu Başkanı Hakan Polatoğlu, Özellikle Ortadoğu ve Rusya pazarında yaşanan sıkımlar nedeni ile ihracatta bir düşüş yaşandığını kaydetti.
"Türkiye'deki ekonomik gidişatta bir durulma söz konusu" açıklamasını yapan Polatoğlu, Eti olarak toplam üretimlerinin yüzde 15'ini ihraç ettiklerini belirtti. Ekonomideki durağanlığı sosyal ve ihracattaki durumlara bağlayan Polatoğlu, "Ortadoğu pazarının bizim şirketimize de etkileri oldu. Ancak büyüme anlamında iyi bir ivme içindeyiz bunu devam ettirebiliyoruz. Ağırlıklı olarak iç piyasada çalışan bir firmayız" dedi.
Hakan Polatoğlu, Aktif Yaşam Derneği ortaklığı ile başlattıkları "sarı bisiklet* projesi kapsamında ev kadınlarını da kapsayan bir çalışma yapacaklarım söyledi Bugüne kadar 3 bin 500 kişiye ulaştıklarım kaydeden Polatoğlu, hedeflerinin 5 milyon kadına ulaşmak olduğunu ifade etti. Bu amaçla mahallelere gireceklerini anlatan Polatoğlu, "Mahalle kültürünü en iyi yansıtan ilçelerden olan Beykoz Çamlıbahçe’yi kendimize pilot bölge olarak seçtik. Bisikleti anlamaları için eğitim çalışmaları yapacağız. Kadınların birbirlerine bisiklet hediye etmelerini sağlamak istiyoruz. Kadınlar arasında bisiklet günlerini yaygınlaştırıp annelerin çocuklarını okula bisikletle götürmelerini sağlayacak etkinlikler yapmayı planlıyoruz" dedi ISTANBUL-DÜNYA

/images/news/eti-altin-gunu-yerine-bisiklet-gunune-ozendirecek-2473_m.jpeg
Paylaş