mobil menü
Basın Bültenleri

Tüm Bültenler

Eti Çocuk Tiyatrosu, evdeki çocukları tiyatro ile buluşturuyor

Mart 2020

2000 yılından bu yana Türkiye’de ve Dünya’da 2,5 milyona yakın çocuğa tiyatro sevgisi aşılayan, kültürel gelişimlerine katkıda bulunan ve hayal dünyalarını zenginleştiren Eti Çocuk Tiyatrosu, şimdi de oyunlarını dijitalde ortamda sergiliyor.

Koronavirüsün etkilerinden korunmak amacıyla alınan önlemler kapsamında eğitimlerine evde devam eden milyonlarca çocuğa ulaşmak amacıyla Eti Çocuk Tiyatrosu, her hafta dünyaca ünlü iki farklı tiyatro klasiğini Eti’nin Youtube hesabından yayınlayacak.

Sosyal mesafenin korunması amacıyla evlerinden eğitim alan çocukların kültürel gelişimlerini desteklemeyi hedefleyen projenin ilk haftasında Heidi ve Kırmızı Başlıklı Kız yayınlanmaya başladı. Eti Çocuk Tiyatrosu, sonraki haftalarda Kral Çıplak, Çizmeli Kedi, Pinokyo ve Alice Harikalar Diyarında oyunlarını da minik izleyicilerine sunacak.

Heidi

https://www.youtube.com/watch?v=V4o3dPNHh2M
Eser: Johanna Spyri
Uyarlayan-Yöneten: Ünsal Sicilli
Müzik: Burakcan Olçaray
Dekor-Kostüm: Şebnem Kepkep
Oyuncular: Ali Ulvi Gülşen-Aylin El-Derya Hatipoğlu-Dilara Akan-Furkan Tekbıyık

Johanna Spyri'nin dünyaca ünlü aynı adlı eserinden uyarlanan oyun; doğa sevgisi, özgürlük, arkadaşlık, yardımseverlik, hayal etmek ve umut gibi konuları eğlendirici ve hareketli bir dille anlatmaktadır. Türkiye’nin birçok ilinde bugüne kadar yaklaşık 90.000 kişiyle buluşmuş olup perde açmaya devam edecektir.

Kırmızı Başlıklı Kız

https://www.youtube.com/watch?v=TNzhT6PyEZQ
Eser: Charles Perrault
Uyarlayan-Yöneten: Ünsal Sicilli
Müzik: Caner Anar
Dekor-Kostüm: Şebnem Kepkep
Oyuncular: Alper Yaman-Didem Alesoy- Dilara Akan-Hüseyin Yıldırım-Mehmet Onur
Charles Perrault’un dünyaca ünlü aynı adlı eserinden uyarlanan oyun; büyüklerin sözünden çıkmanın ve doğru yoldan ayrılmanın ne kadar çok soruna yol açabileceğinin yanı sıra, tanımadığımız kişilere karşı da dikkatli olmamız gerektiğini konu almıştır. Türkiye’nin birçok ilinde ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde yaklaşık 360.000 izleyiciyle buluşmuştur. (2016-2017 / 2017-2018 / 2019-2020)

Basın Bilgi:
Medyaevi İletişim / Güven Adalı / 0539 361 96 93

Paylaş