mobil menü

Lifli Gıdalarla Beslenme

 


ETİ, lifin faydaları ve lifli gıdalarla beslenmenin önemi konusunda toplumda farkındalık yaratmak adına Sağlıklı Hayatı Teşvik ve Sağlık Politikaları Derneği’nin yürüttüğü Beslenme Standartlarının Yükseltilmesinde Lifli Gıdalar Hareketi’ni destekleyerek Türkiye’de lifli gıdaların tüketiminin arttırılması amacını desteklemektedir.

Sağlıklı yaşamak için sağlıklı beslenmek gereklidir. Sağlıklı ve çeşitli besinlerden oluşan beslenme tarzı, beden ağırlığının ve sağlığın korunmasına, böylece çeşitli hastalıkların engellemesine katkıda bulunur.

Sağlıklı beslenmenin önemli faktörlerinden biri, lif içeriği yüksek gıdalarla beslenerek günlük tüketilmesi gereken lif miktarını almaktır. Lif, besinlerde yer alan beslenme açısından önemli bir besin bileşenidir.

Eti’nin koşulsuz desteğiyle Sağlıklı Hayatı Teşvik ve Sağlık Politikaları Derneği tarafından hayata geçirilen Beslenme Standartlarının Yükseltilmesinde Lifli Gıdalar Hareketi projesinin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Sağlıklı Hayatı Teşvik ve Sağlık Politikaları Derneği‘nin “Beslenme Standartlarının Yükseltilmesi ve Lifli Gıdalar Görüş Bildirisi’ne” buradan ulaşabilirsiniz.


Paylaş