mobil menü

Onursal Başkan Mesajı

 Çok Değerli Dostlarıma,

İnsanoğlu gerçek mutluluğu, başarılı olduğundan daha çok başarılı olmak için verdiği mücadele süresince yaşıyor.

Seksen üç yıllık ömrüm boyunca en büyük mücadelelerimi ETİ için verdim ve yıllarca bunların tarif edilemez mutluluğunu yaşadım.

Başarılarımız bizlere gurur ve cesaret verdi; fakat bizleri en çok daha büyük çalışmalara ve çabalara yönlendirdikleri için mutlu ettiler.

Bizler, daha ETİ hayal ve düşünce aşamasındayken, her şeyin insanların mutluluğu için olduğuna inanmış ve Türk insanına ve sevgili Türk milletine bütün gücümüzle hizmet etmeyi kutsal bir görev addetmiştik.

Bisküviciliği herkesten daha iyi yapacağımız inancıyla yola çıktık. Hep farklı olmayı, mükemmele ulaşmayı, hayaller kurarak bunları gerçekleştirmeyi düşündük; bu hayallerimiz hiç sona ermedi. ETİ, dünyanın her gün yeniden kurulduğunu hiç unutmadı.

ETİ, yarım asra yakın süredir yarattığı istihdam gücü ile milletimize iş ve aş temin etmiş, konusuna olan inancı, aşkı ve heyecanı ile Türkiye'de modern bisküvi makine üretimi teknolojisinde önder olmuş, bugün büyük bir üretim sektörü haline gelmiş bulunan sınai kek üretimini başlatmış, yeni ürünlere ve otomasyon sistemlerine yönelik "araştırma-geliştirme" faaliyetlerini kendi bünyesinde, dünyanın ileri standartları seviyesinde organize etmiş, en önemlisi de çok büyük ve etkili üretim, dağıtım, pazarlama ve satış teşkilatlarını kurmuş ve bunları başarıyla yönetmiştir. Halen de yönetmekte ve geliştirmektedir.

ETİ bugün, çalışanları, iş ortakları, yurt içi ve yurt dışı tüketicilerinden oluşan çok büyük, devasa bir aileye gurur ve mutluluk veren büyük bir marka, büyük Türk milletine mal olmuş sağlıklı, güvenilir büyük bir kuruluş olmuştur.

Hayatımı Ailem ve ETİ için yaşadım.

Ömrü boyunca görevini iyi yapmış insanların huzuru içinde, kurumsallaşma yolunda artık süratle yol alan ETİ'nin yönetimini gençlere devretmek mutluluğuna eriştim. Onlara güveniyor, ETİ'yi hayalleri, yaratıcı düşünceleri ve çalışmalarıyla çok daha güzel günlere götüreceklerine inanıyor, kendilerine başarılar diliyorum.

Bugün, hayat hikayemin seksen üçüncü yılında, geriye bakıyor, bütün güzel ve zor günlerimi hatırlıyor, bu muhteşem ömrü bana lütfettiği için Yüce Allah'a bütün kalbimle teşekkür ediyorum.

ETİ'yi bu güzel günlere getiren herkese ve sizlere sonsuz şükran duygularımı, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.


Onursal Başkan
Firuz KANATLI

Paylaş