mobil menü

Mahalle Etkinlikleri

 

2016 yılında proje odağını, daha kapsayıcı olmak ve farklı profillere dokunabilmek adına mahallelere çevrildi. Yıl boyunca Beykoz Çamlıbahçe Mahallesi’nde gündelik yaşamda hareketi ve hareketin en eğlenceli yolu olan bisikleti teşvik etmek amacıyla çeşitli etkinlikler düzenlendi. Düzenlenen etkinliklerin yanı sıra Güvenli Bisiklet Sürüş Eğitimleri ve Mobil Tamir Aracı etkinlikleri Beykoz semtinde gerçekleşti.

Bisiklet Günleri

Eti Sarı Bisiklet, Beykoz Çamlıbahçe Mahallesi’nde ev hanımlarının sıklıkla gerçekleştirdiği “altın günü” için bir dönüşümü hayata geçirdi. Kadınların birbirlerine altın almak yerine bisiklet hediye etmelerini teşvik ederek mahallede kadınların günlük yaşamına bisikletin dahil olmasını sağladı. Bunun yanı sıra mahalledeki annelerin çocuklarıyla okula bisikletle gidebilecekleri sürüş etkinlikleri yapıldı.

İftar Sonrası Bisiklet Sürüşü

Hareketli yaşamı daha büyük kitlelere benimsetebilmek ve bisiklet kullanımının gündelik hayatın bir parçası haline getirebilmek için Beykoz Çamlıbahçe Mahallesi’nde tüm mahallenin davetli olduğu bir iftar şenliği düzenlendi. Hep birlikte yapılan iftarın ardından 7’den 77’ye tüm mahallelinin katılımıyla toplu bisiklet sürüşü yapıldı.

Paylaş