mobil menü
Basın Bültenleri

Tüm Bültenler

ETİ Çocuk Tiyatrosu “Heidi” oyununu çocuklarla ücretsiz buluşturacak

Kasım 2019

2001 yılından bu yana Türkiye’de ve Dünya’da 2 milyonu aşkın çocuğa tiyatro sevgisini aşılayan, kültürel gelişimlerine katkıda bulunan ve hayal dünyalarını zenginleştiren ETİ Çocuk Tiyatrosu, bu yıl da tiyatroyu ücretsiz olarak Türkiye’nin dört bir yanında çocuklarla buluşturuyor.

Alp Dağları eteklerinde bir kulübede dedesi ile yaşayan Heidi’nin arkadaşlık ve doğa sevgisi dolu sıcak hikayesini çocuklarla buluşturan Eti Çocuk Tiyatrosu bu yıl 45 il ve ilçede gösteri yapmayı hedefliyor. 16-17, 23-24 Kasım tarihlerinde Terakki Vakfı Kültür Merkezi’nde 2’şer seans şeklinde sergilenecek olan ‘Heidi’ oyununa giriş ücretsiz olacak. Eti Çocuk Tiyatrosu, İstanbul’daki oyunlarının ardından Türkiye turnesine devam edecek.

Herkes İzlesin Diye Girişler Ücretsiz!

Her sezon ilk kez tiyatroya gidecek on binlerce çocuğa, hayatlarında yepyeni pencereler açmak, onlara tiyatro ile tanışma imkanı sağlayan “ETİ Çocuk Tiyatrosu”, yurtiçinde ve yurtdışında onlarca şehirde perdelerini açtı. “Bisküvi Adam”, “Kakaolu Olsun”, “Alaaddin’in Sihirli Lambası”, “Alice Harikalar Diyarında”, “Pinokyo”, “Çizmeli Kedi”, “Kral Çıplak” ve “Kırmızı Başlıklı Kız” adlı oyunları izleyicileriyle buluşturan Eti Çocuk Tiyatrosu bu sezonda da “Heidi” oyunuyla miniklerle buluşuyor..

Oyun Hakkında

Oyun, teyzesi tarafından büyütülen Heidi’nin, büyükbabasına bırakmasıyla başlar. Alp dağları yamacında bir kulübede tek başına yaşayan huysuz bir ihtiyar olan Alp Dede tüm isteksizliğine rağmen Heidi'yi kabullenir. Heidi, bir yandan yeni yaşantısına alışmaya çalışır, bir yandan da kısa sürede arkadaşı olan keçi çobanı Peter ile doğayı, kırların ve dağların güzelliklerini keşfeder. Gözleri çok az gören Peter'in büyükannesi ile tanışır.

Zaman geçtikçe Alp Dede de Heidi’yi çok sever. Günlerden bir gün teyze çıkagelir ve Heidi'yi şehre götürür. Teyze, şehirde büyük bir malikanede yaşayan ve uzun zamandır tekerlekli sandalye kullanmak zorunda olan Clara'ya arkadaşlık etmesi üzere, sert ve otoriter bir eğitim veren mürebbiyesine Heidi’yi teslim eder. Büyükbabasını özleyen Heidi, mutsuz da olsa Clara ile iyi arkadaş olmuştur. Günler geçtikçe şehirden iyice sıkılan Heidi, malikaneden ayrılır ve Alp Dede'nin yanına gider. Tekrar birbirlerine kavuşan Alp Dede ve Heidi keyif içinde yaşarken Clara ile mürebbiyesi yanlarına gelir.

Mürebbiye, Heidi gittikten sonra çok üzülen ve daha da kötüleşen Clara’yı biraz olsun mutlu edebilmek için getirmiştir. Artık Clara, Peter ve Heidi birlikte vakit geçirmektedir. Bu günlerden birinde Peter'in tekerlekli sandalyeyi saklaması sonrasında Clara, büyük bir güçlük ama bir o kadarda azimle yürümeye başlar. Oyun böylece mutlu bir şekilde biter.

Heidi Oyunu Gösterim Bilgileri:

 • Tarih: 16-17, 23-24 Kasım 2019 Cumartesi - Pazar
 • Saat: 12.00 ve 14.30
 • Adres: Terakki Vakfı Kültür Merkezi Ebulula Mardin Caddesi, Levent, İstanbul
 • Gişe Tel: (0212) 351 00 44


 • Tarih: 19-20 Kasım Salı-Çarşamba
 • Saat: 12.00 ve 14.00
 • Adres: Kadıköy Halk Eğitim Merkezi
  General Asım Gündüz Cad. Bahariye, Kadıköy, İstanbul
 • Gişe Tel: (0216) 336 29 07


 • Tarih: 21-22 Kasım 2019 Perşembe-Cuma
 • Saat: 12.00 ve 14.00
 • Adres: Ataşehir Belediyesi Mustafa Saffet Kültür Merkezi
  Örnek Mah. Şehit Cahar Dudayev Cad. No: 111 Ataşehir İstanbul
 • Gişe Tel: (0216) 570 50 00 – Dahili: 2202
Basın Bilgi:
Medyaevi İletişim / Güven Adalı / 0539 361 96 93

Paylaş