mobil menü
Basın Bültenleri

Tüm Bültenler

ETİ Çocuk Tiyatrosu “Heidi” oyununu Eskişehirli çocuklarla ücretsiz buluşturacak

Ocak 2020

2001 yılından bu yana Türkiye’de ve Dünya’da 2 milyonu aşkın çocuğa tiyatro sevgisini aşılayan, kültürel gelişimlerine katkıda bulunan ve hayal dünyalarını zenginleştiren ETİ Çocuk Tiyatrosu, bu yıl da tiyatroyu ücretsiz olarak Türkiye’nin dört bir yanında çocuklarla buluşturuyor.

Alp Dağları eteklerinde bir kulübede dedesi ile yaşayan Heidi’nin arkadaşlık ve doğa sevgisi dolu sıcak hikayesiyle Eti Çocuk Tiyatrosu bu sezon yine 45 farklı il ve ilçede toplam 240 gösteri ile yaklaşık 120 bin çocuğu daha tiyatronun büyülü dünyasıyla buluşturmayı hedefliyor. 18-19-20-21 Ocak tarihlerinde Eskişehir’deki Anadolu Üniversitesi Sinema Anadolu’da sergilenecek olan ‘Heidi’ oyunu için salon kapasitesi ile sınırlı davetiyeler gösteriden bir hafta önce salon gişesinden ücretsiz olarak dağıtılacak. Eti Çocuk Tiyatrosu, Eskişehir’deki oyunlarının ardından Türkiye turnesine devam edecek.

Tiyatro İzlemeyen Çocuk Kalmasın!

Her sezon ilk kez tiyatroya gidecek on binlerce çocuğa, hayatlarında yepyeni pencereler açmak, onlara tiyatro ile tanışma imkanı sağlayan “ETİ Çocuk Tiyatrosu”, yurtiçinde ve yurtdışında onlarca şehirde perdelerini açtı. “Bisküvi Adam”, “Kakaolu Olsun”, “Alaaddin’in Sihirli Lambası”, “Alice Harikalar Diyarında”, “Pinokyo”, “Çizmeli Kedi”, “Kral Çıplak” ve “Kırmızı Başlıklı Kız” adlı oyunları izleyicileriyle buluşturan Eti Çocuk Tiyatrosu bu sezonda da “Heidi” oyunuyla miniklerle buluşuyor.

Oyun Hakkında

Oyun, teyzesi tarafından büyütülen Heidi’nin, büyükbabasına bırakmasıyla başlar. Alp dağları yamacında bir kulübede tek başına yaşayan huysuz bir ihtiyar olan Alp Dede tüm isteksizliğine rağmen Heidi'yi kabullenir. Heidi, bir yandan yeni yaşantısına alışmaya çalışır, bir yandan da kısa sürede arkadaşı olan keçi çobanı Peter ile doğayı, kırların ve dağların güzelliklerini keşfeder. Gözleri çok az gören Peter'in büyükannesi ile tanışır.

Zaman geçtikçe Alp Dede de Heidi’yi çok sever. Günlerden bir gün teyze çıkagelir ve Heidi'yi şehre götürür. Teyze, şehirde büyük bir malikanede yaşayan ve uzun zamandır tekerlekli sandalye kullanmak zorunda olan Clara'ya arkadaşlık etmesi üzere, sert ve otoriter bir eğitim veren mürebbiyesine Heidi’yi teslim eder. Büyükbabasını özleyen Heidi, mutsuz da olsa Clara ile iyi arkadaş olmuştur. Günler geçtikçe şehirden iyice sıkılan Heidi, malikaneden ayrılır ve Alp Dede'nin yanına gider. Tekrar birbirlerine kavuşan Alp Dede ve Heidi keyif içinde yaşarken Clara ile mürebbiyesi yanlarına gelir.

Mürebbiye, Heidi gittikten sonra çok üzülen ve daha da kötüleşen Clara’yı biraz olsun mutlu edebilmek için getirmiştir. Artık Clara, Peter ve Heidi birlikte vakit geçirmektedir. Bu günlerden birinde Peter'in tekerlekli sandalyeyi saklaması sonrasında Clara, büyük bir güçlük ama bir o kadarda azimle yürümeye başlar. Oyun böylece mutlu bir şekilde biter.

Basın Bilgi:
Medyaevi İletişim / Güven Adalı / 0539 361 96 93

Paylaş