mobil menü

Global İcra Kurulu

 
Stephane Batoux

Stephane Batoux

Eti Global CEO
Eti International CEO (Vekaleten)

1987 yılında University of Kent Finans ve İşletme Bölümü’nden mezun olan Stephane Batoux, University Bordeaux’da Ekonomi yüksek lisansını, Institut du Management de l’Achat Industriel’da Satınalma ve Finans üzerine İşletme yüksek lisansını (MBA) tamamladı.

Profesyonel kariyerine 1989 yılında Fransa Dijon’da bulunan Plasto şirketinde Satın Alma ve İnovasyon Müdürü olarak başlayan Batoux, daha sonra ReckittBenckiser bünyesinde Avrupa Bölgesi’nden Sorumlu Satınalma Müdürü, Satınalma Direktörü ve sırasıyla Fransa ve İtalya için Paris ve Milano ofislerinde Tedarik Zinciri Direktörü olarak farklı görevlerde bulundu.

2000 yılında Danone’da çalışmaya başlayan Stephane Batoux, şirketin Paris ofisinde sütlü ürünler grubunda Global Satınalma Direktörü, Moskova ofisinde Rusya Operasyon Direktörü olarak görev aldı. 2005 yılında Kiev ofisine Ukrayna Genel Müdürü olarak atandı ve sonrasında Bükreş ofisinde Romanya, Moldova ve Adriyatik’ten Sorumlu Genel Müdür olarak görev yaptı.

2012-2014 yılları arasında Coca-Cola Hellenic Bottling Company’nin Romanya ve Moldova’dan Sorumlu Genel Müdürlüğü görevini üstlenen Batoux, 2014 ve 2017 yılları arasında Bükreş’te bulunan Albalact şirketinde Genel Müdür olarak çalıştı.

Beş dil bilen (Fransızca, İngilizce, Rusça, İtalyanca ve Romence) ve otuz yılı aşan bir uluslararası deneyime sahip Stephane Batoux, 2017’de Eti’de International CEO olarak görev almaya başladı. Altı yıl süresince Eti’nin Romanya, Polonya ve Balkanlar’daki faaliyetlerine liderlik eden Batoux, 1 Mart 2023’te, Eti Global CEO’su olarak atandı.

Stephane Batoux üç kız babasıdır.

Ercan Öz

Ercan Öz

Eti Türkiye CEO

Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden 1992 yılında mezun olan Ercan Öz, FMCG sektöründeki kariyerine 1997 yılında Pepsi Bottling Group’da başladı. 1999-2001 yılları arasında Coca Cola’da Satış Yöneticisi olarak çalıştı.

2001-2010 yılları arasında Coca Cola ve Frito Lay gibi FMCG şirketlerinde çok sayıda bölgenin Satış Müdürlüğü pozisyonlarında görev yaptı. 2010-2017 yılları arasında ise Danone’da farklı birimlerde ve farklı ülkelerde Satış Direktörlüğü ve Ülke Müdürlüğü gibi üst düzey görevlerde bulundu. Ayrıca, Danone bünyesindeki birçok şirketin İcra Kurullarında görev aldı.

Ercan Öz, 2017’de Getir’in yönetici ortağı olarak görev yaptı ve 2017-2021 yılları arasında bir Koç Holding şirketi olan Düzey Pazarlama’nın Genel Müdürü olarak görev aldı.

Eti Şirketler Grubu’na 2021’de katılan Ercan Öz, Satış Grubu Başkanlığı ve İcra Kurulu Üyeliği görevlerini üstlendi. Öz, 1 Mart 2023’te Eti Türkiye CEO’su olarak atandı.

Lütfi Hakan Polatoğlu

Lütfi Hakan Polatoğlu

İcra Kurulu Başkanı

Hakan Polatoğlu, 1962 yılında Ankara’da doğmuştur.

1979 TED Ankara Koleji, 1983 Boğaziçi Makina Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra, 1986 University of Minnesota Makina Mühendisliği yüksek lisansı, 1990 Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği doktorası, 1995 University of Wisconsin İşletme doktorası almıştır. 2010 yılında Harvard Business School AMP programını tamamlamıştır.

1986 yılında Arçelik’te proses mühendisliği, 1988 yılında Aselsan’da mekanik tasarım mühendisliği, 1992 yılında Bilkent Üniversitesi’nde ve 1995-1997 arası Suffolk University’de öğretim görevliliği, 1997-1999 yıllarında Protek Bilgisayar Sistemleri’nde Genel Müdür Yardımcılığı yapmış, ayrıca 1990-1997 yılları arasında yurt içi ve dışında birçok projede yer almıştır.

1999 yılı sonunda Teknik İşler Koordinatörü olarak girdiği Eti Şirketler Grubunda, 2006 yılında Teknoloji Grup Başkanı olarak İcra Kurulu üyesi olmuştur. Daha sonraki dönemde, Teknoloji ve Ürün Geliştirme Grup Başkanlığı, Satış Grup Başkanlığı, Tedarik Zinciri Grup Başkanlığı görevlerinde bulunmuş ve 2011 yılında da İcra Kurulu Başkanı olmuştur.

Hakan Polatoğlu evli ve Yunus, Mavi adlarında iki çocuk babasıdır.

Cemal Akyel

Cemal Akyel

Dijitalleşme & Bilgi Sistemleri Başkanı

1961 Ankara doğumlu olan Cemal Akyel, 1983 yılında Lisans, 1986 yılında Yüksek Lisans derecelerini ODTÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden aldı. 1991 yılında Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden Doktora Derecesini aldı. 1993 yılına kadar Carnegie Mellon Üniversitesi Graduate School of Business Administration Bölümü’nde doktora sonrası çalışmalarına devam etti.

1993 yılında ODTÜ İşletme Bölümü’nde Öğretim Üyesi oldu. 2002 yılına kadar Yönetim Bilgi Sistemleri, "e-" Teknolojileri ve Uygulamaları, İşletme Yönetimi, Yöneylem Araştırması konularında akademik ve danışmanlık faaliyetlerinde bulundu. Bölüm Başkan Yardımcılığı gibi idari görevlerle Akademik Bilgi Sistemlerinin gelişimini yönlendirdi.

2002-2006 yıllarında Siemens Business Services şirketinde Kamu Sektörü Sistem Entegrasyonu ve e-Devlet Çözüm/İş Geliştirme konularında Direktörlük ve İcra Kurulu üyeliği yaptı. Kamu Sektöründe tüm ülkeyi kapsayan, çok boyutlu, Bilişim Teknolojileri temelli dönüşüm programlarının yönetiminde Direktörlük yaptı. 2006-2012 arasında Microsoft Türkiye şirketinde Yazılım Araçları ve Yeni Platformlar konusunda teknoloji pazarlama, Kamu Sektörü, Satış, Kamu Kurumlarıyla İlişkiler, Sosyal Sorumluluk konularında Genel Müdür Yardımcılığı yaptı.

2012-2018 yıllarında Plenus Bilişim Danışmanlık Şirketi’nde yazılım girişim firmalarının İş Stratejisi ve Portföylerinin gelişimi, ERP sistem ihtiyaçlarının belirlenmesi ve uygulanması, İşletme Yönetimi, Değişim Yönetimi konularında danışmanlık yaptı. Ekim 2018’den itibaren Eti Şirketler Grubuna Yönetim Bilgi Sistemleri Grup Başkanı ve İcra Kurulu üyesi olarak dahil oldu. Cemal Akyel, 1 Mart 2023 tarihi itibarıyla Eti Dijitalleşme & Bilgi Sistemleri Başkanı olarak atandı.

Cemal Akyel evli ve bir çocuk babasıdır.

Ali İhsan Yapar

Ali İhsan Yapar

Operasyon Başkanı

1968 yılında doğan Ali İhsan Yapar, lisans eğitimini Ortadoğu Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği bölümünde tamamladı.

Çalışma hayatına 1989 yılında Best A.Ş.’de planlama mühendisi olarak başlayan Yapar, daha sonraki yıllarda sırasıyla Transtürk Fren’de Planlama Mühendisi ve Üretim Şefi, Tofaş’da Proje Mühendisi, Vestel Elektronik A.Ş’de Üretim Müdürü ve Planlama Müdürü, Elektropak A.Ş.’de Fabrika Müdürü ve Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini üstlendi.

2006 yılında Eti Şirketler Grubu’nda Fabrika Müdürü olarak katılan, 2010 yılında Fabrikalar Direktörü görevini üstlenen Yapar, 2011 yılından itibaren Tedarik Zinciri Grup Başkanı olarak görev aldı. Ali İhsan Yapar, 1 Mart 2023 tarihi itibarıyla Eti Operasyon Başkanı olarak atandı.

Ali İhsan Yapar evli ve Cem adında bir erkek çocuğu babasıdır.

Ali İhsan Yapar

Erdinç Ayhan

İhracat Grup Başkanı

1977 İstanbul doğumlu Erdinç Ayhan, Kadıköy Anadolu Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nü bitirdi. Yüksek lisansını ise Marmara Üniversitesi Sermaye Piyasaları ve Borsa Bölümü’nde tamamladı.

1997 yılında İpek Kağıt Mali İşler Müdürlüğü’nde iş hayatına başlayan Erdinç Ayhan, 2000-2006 yılları arasında Avrupa, Kafkasya, Orta Asya ve Orta Doğu’dan sorumlu olarak çeşitli satış ve pazarlama pozisyonlarında çalıştı. 2006-2017 yılları arasında ise aynı şirkette Dış Satım Müdürü ve Uluslararası Satış Direktörü görevlerini yürüttü.

Ayhan, Şubat 2017 itibariyle Eti Gıda İhracat Grup Başkanlığı ve İcra Kurulu üyeliği görevini üstlenmiştir.

Erdinç Ayhan evli ve bir çocuk babasıdır.

Aysun Mirza

Aysun Mirza

Gıda Araştırma & Ürün Geliştirme Başkanı

1972 yılında Eskişehir’de doğan Aysun Mirza, lisans eğitimini Ortadoğu Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği bölümünde, Yüksek Lisans eğitimini ise Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Yönetim-Organizasyon bölümünde tamamladı.

Çalışma hayatına 1995 yılında Eti Gıda Kraker Fabrikası’nda Arge Mühendisi olarak başlayan Mirza, 1997-2010 yılları arasında ARGE Bölümü’nde farklı pozisyonlarda çalıştı, 2005-2010 yılları arasında ise Ürün Geliştirme Yöneticiliği (Kek Kategorisi) görevini yürüttü. Eti’deki kariyerine, 2010 yılında Ürün Geliştirme Müdürü, 2012 yılında Ürün Geliştirme Grup Müdürü pozisyonları ile devam eden Mirza, Haziran 2022 itibarıyla Gıda Arge ve Ürün Geliştirme Grup Başkanlığı ve İcra Kurulu Üyeliği görevlerini üstlendi.

Aysun Mirza, 1 Mart 2023 tarihi itibarıyla Eti Gıda Araştırma & Ürün Geliştirme Başkanı olarak atandı.

Aysun Mirza evli ve 2 çocuk annesidir.

Ömer Şahin

Ömer Şahin

Teknoloji Başkanı

1979 yılında doğan Ömer Şahin, lisans eğitimini Osmangazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümünde, Yüksek lisansını da Osmangazi Üniversitesi Enerji Yönetimi Bölümü’nde tamamladı.

Çalışma hayatına 2003 yılında Pınar Süt A.Ş.’de Bakım Mühendisi olarak başlayan Ömer Şahin, 2004 yılında Bakım Mühendisi olarak Eti Şirketler Grubu’nda çalışmaya başladı. Eti’de sırasıyla 2007 yılında Üretim Süreç Yöneticisi, 2009 yılında Proje Yöneticisi, 2012 yılında Yatırımlar Müdürü, 2015 yılında Yatırımlar ve Proses Geliştirme Müdürü, 2018 yılında Çikolata Fabrika Müdürü görevlerini üstlenen Şahin 2020’de Kıdemli Teknoloji Müdürü oldu. 2022 yılında Teknoloji Grup Başkanı olan Ömer Şahin, 1 Mart 2023 tarihi itibarıyla Eti Teknoloji Başkanı olarak atandı.

Ömer Şahin evli ve Yusuf, Zeynep adlarında iki çocuk babasıdır.

Paylaş