mobil menü

Tarihçe

Eti, Onursal Başkanımız ve Kurucumuz Firuz Kanatlı’nın, projesini kendi elleriyle çizdiği ilk tesisle 1962 yılında üretime başladı. Sektöründe her zaman yeniliklerin ve ilklerin markası olan, Türk halkına daha iyisini vermek için çalışan Eti, bu lezzet yolculuğunda, her biri damaklarda ve zihinlerde iz bırakacak ürünler zinciri oluşturdu.

Türkiye'nin ilk lifli bisküvisi Burçak, ilk hazır kızarmış ekmeği Etimek, ilk sanayi tipi keki olan Üzümlü, Meyveli ve Kakaolu Dilim Keki, ilk paketlenmiş turtası Turti, ilk glutensiz ürünler markası Pronot ve ilk ıslak keki Browni, benzersiz lezzetleri ile Türk halkının hayatına girdi, kısa sürede vazgeçilmez hale geldi. Besteci ve söz yazarı Sn. Oktay Tem'e ait “Bir Bilmecem Var Çocuklar” cıngılı, sözleri ve müziği ile sadece çocukların değil, büyüklerin de kalbinde taht kurdu.

Eti sektöre yön veren yenilikçi yaklaşımı ile yıllar boyunca pek çok ödüle layık görüldü. Birçok girişime ilham verdi ve Türk halkının damak zevkini geliştirdi. 2003 yılında Eti için yeni bir dönem başladı. Eti’nin Kurucusu ve Onursal Başkanı Firuz Kanatlı’nın “Bir uygarlık savaşı” olarak nitelendirdiği TPM (Toplam Verimlilik Yönetimi), Eti’de fabrika yönetim yaklaşımı olarak benimsendi ve yeni başarılara imza atıldı. Bu yönetim yaklaşımını planlı, titiz ve azimli bir şekilde uygulayan çalışanları sayesinde Eti, Japon Fabrika Bakım Enstitüsü tarafından “TPM Ödülleri”ni 8 defa kazandı.

Eti’nin aldığı ödüller bununla da sınırlı kalmadı. "Capital En Beğenilen Şirketler” listesinde bisküvi ve çikolata sektöründe 2013 ve 2014’te üst üste birinci seçilen Eti, bugün Türkiye’nin 72 farklı ilinde 7.000’den fazla çalışanı istihdam ediyor. İnovatif bakış açısı ve kendi üretim teknolojisini geliştirme gücü ile Türkiye’nin en büyük 100 sanayi kuruluşundan biri olarak dünya pazarlarında rekabet eden Eti, yarım asırdan fazla tecrübesi, kaliteli, yenilikçi ve benzersiz lezzetleriyle hayata keyif ve mutluluk katmaya devam ediyor.

1961

Kurucumuz Sn. Firuz Kanatlı tarafından bisküvi üretilmek üzere ilk tesis "ETİ" markasıyla kurularak Ticaret ve Sanayi Odasına kayıt olundu.

1962

20 Ocak'ta; 20 çalışan ve günde 3 ton kapasite ile ETİ bisküvi fabrikasının tavalı üretim tesisi üretime başladı.

1962

"Petit Beurre", "Marie", "Kremalı", "Sable", "Bademli" 4-5 kg'lık kutularda piyasaya sunuldu.

1963

Kapasiteyi artırmak amacıyla Türk mühendisler tarafından ikinci bir tesis kuruldu.

1965

Türk mühendisler ile ortak çalışma ve otomasyona geçiş tamamlandı ve ilk otomatik tünel fırın devreye alındı.

1967

Türk mühendislerin projeleriyle inşa edilen ilk otomatik bisküvi üretim tesisi kuruldu ve 25 Kasım’da üretime başladı.

1967

"ETİ Finger" üretilmeye başlandı ve piyasaya sunuldu.

1970

Türkiye'de yapılan ikinci otomatik üretim tesisi devreye alındı ve günde 3 vardiya üretime geçildi.

1970

Sn. Firuz Kanatlı Eskişehir’de babasının adını taşıyan Hacı Ahmet Kanatlı Anadolu Lisesi'ni açarak binlerce gencimize eğitim fırsatı sağladı.

1972

Sn. Firuz Kanatlı'ya ait olan ETİ Bisküvi Fabrikası firması, aile fertlerinin iştiraki ile 13 Mart 1972 tarihinde ETİ Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. oldu.

1972

Besteci ve söz yazarı Sn. Oktay Tem'e ait "Bir bilmecem var çocuklar!" reklam müziği kullanılmaya başlandı.

1974

ETİ ilk ihracatını Kıbrıs'a gerçekleştirdi.

1974

ETİ ilk ‘TSE Kalite Ödülü’nü kazandı.

1975

İlk ithal fırın satın alındı, otomatik tesisin diğer makinelerinin de Türkiye'de yapılarak devreye girmesi sağlandı. El ile paketlemeden, paketli ürünlere geçiş ile rekabette "farklılaşma" sağlandı.

1976

ETİ Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin Bozüyük (Bilecik)'te "Etimek" tesisi kuruldu.

1976

ETİ'nin bebek beslenmesine yönelik en önemli ürünlerinden olan ilk bebe bisküvisi "ETİ Cicibebe" üretilmeye başlandı.

1978

20 Şubat'da, Bozüyük tesislerinde Türkiye'nin ilk ve tek hazır kızarmış ekmeği "Etimek" üretilmeye başlandı ve piyasaya sunuldu.

1978

1967'den beri süregelen; ETİ’nin makine tasarım, imalat, montaj ve kapsamlı servis faaliyetlerini bir çatı altında toplamak amacıyla Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi'nde ETİ Makine Sanayi ve Ticaret A.Ş. kuruldu.

1978

Türkiye'nin ilk lifli bisküvisi olan "ETİ Burçak" üretilmeye başlandı ve piyasaya sunuldu.

1979

Marshmallow'lu ve granül kaplı bisküvi olan "ETİ Puf" üretimine başlandı ve piyasaya sunuldu.

1980

6 Şubat'da Tam Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. kuruldu ve kek üretimine başlandı.

1982

Türkiye'de bir ilk olan "Üzümlü Dilim Kek", 1 Mart'da Tam Gıda San. ve Tic. A.Ş. fabrikamızda üretilmeye başlandı ve piyasaya sürüldü. Daha sonra "Dilim ve Baton Paykek" olarak Kakaolu, Mozaik, Meyveli, Kayısılı, Hindistan Cevizli ve Limonlu çeşitleriyle ürün yelpazesi genişletildi.

1983

Tam Gıda tesislerinde Türkiye'de ilk kez sanayi tipi "Meyveli ve Kakaolu Dilimli Kek" üretimi başladı ve piyasaya sunuldu.

1986

ETİ Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. Bozüyük tesislerinde kek üretim hattı kurularak “Browni” üretimi başladı ve piyasaya sunuldu.

1990

ETİ Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. Bozüyük tesislerinde "ETİ Topkek" Kakaolu ve Meyveli çeşitleriyle üretilmeye başlandı ve piyasaya sunuldu.

1990

"ETİ Negro" ve "ETİ Form Bisküvi" üretimi başladı ve piyasaya sunuldu.

1995

ETİ, tanzim - teşhir elemanlarını eğiten ilk şirket oldu.

1996

Gelişen koşullara uyum sağlamak için, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesinde yeni ve modern bir 'ETİ Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.' tesisi kurularak, üretime başlandı.

1996

Aralık ayında ETİ Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş., bisküvi sektöründe ilk ISO-9002 Kalite Sistem Belgesi alan fabrika oldu.

1997

Talep ve tercihlere göre; doğru ürünü, uygun zamanda, uygun yerde ve uygun fiyatla tüketiciye sunan ETİ Pazarlama ve Sanayi A.Ş. 1 Ocak'ta, İstanbul'a taşındı.

1997

Satış ve dağıtımda Toptancı Bayilik Sisteminden Distribütörlük Sistemine geçildi.

1997

Tam Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş., Haziran ayında ISO-9002 Kalite Sistem Belgesi aldı.

1997

ETİ'de otomasyona ilk geçiş Eylül ayında yapıldı.

1999

"ETİ Popkek" üretilmeye başlandı ve piyasaya sunuldu.

2002

"ETİ Tutku"nun lansmanı gerçekleştirildi ve kısa sürede başarı sağlandı.

2003

Sn. Firuz Kanatlı'nın "Bir Uygarlık Savaşı Projesi" olarak nitelendirdiği TPM (Toplam Verimlilik Yönetimi), ETİ’de fabrika yönetim yaklaşımı olarak benimsendi.

2003

Mayıs ayında, sosyal sorumluluk çerçevesinde, Çölyak hastaları için geliştirilen ilk glutensiz bisküvi "ETİ Pronot" piyasaya sunuldu. www.glutensizhayat.com.tr

2003

Tüketiciden gelen yoğun talep doğrultusunda faaliyet alanını kendi uzmanlık alanına paralel olarak genişleten Eti Gıda,çikolata sektörüne de adım attı ve bar – çikolata fabrikasını kurdu.

2003

Yeni kek fabrikasının temelleri atıldı.

2003

Pasta tadı ve görüntüsünde kağıtta pişmiş ilk ıslak kek "ETİ Browni Gold"un lansmanı gerçekleştirildi.

2004

Tüketiciler Birliği'nin ‘2004 Tüketiciye Saygı Ödülleri’nde ETİ, Çölyak ve Fenilketonüri hastalarına uygun olarak geliştirdiği "ETİ Pronot" ürünü ile "Yılın Firması" seçildi.

2004

İlk çikolatalardan Çikolata Keyfi Sütlü, Antep Fıstıklı, Fındıklı ve Bitter Eylül ayında üretilmeye başlandı ve piyasaya sunuldu.

2005

Kek taleplerini karşılayabilmek için Yeni Kek Fabrikası devreye alındı ve üretime başlandı.

2005

ETİ Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. Şubat ayında HACCP Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi aldı.

2005

2005 yılı ikinci çeyreğinde piyasaya sunulan Browni Gold 250 gr. paketleri üzerinde, görme engelli tüketicilerin de ürünü tanıyabilmeleri için ‘Braille’ alfabesi kullanıldı ve bu tasarım pek çok ödül aldı.

2005

ETİ Bisküvi Fabrikası, Japon Fabrika Bakım Enstitüsü tarafından verilen “TPM Mükemmellik Ödülü”nü, üç yıl süren yoğun çalışmaların ardından denetimlerden başarıyla geçerek almaya hak kazandı.

2005

Tam Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. Temmuz ayında HACCP Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi aldı.

2005

Sloganımız 200'ü aşkın ürün çeşidiyle, "ETİ Lezzet Uygarlığı" oldu.

2005

Temmuz ayında ‘Rumeli ve Anadolu Hisar Müzeleri’ ETİ’nin desteğiyle aydınlanmaya başladı.

2006

ETİ’nin kurumsallaşma çalışmalarına Kanatlı ailesi tarafından büyük hız verildi. Eylül ayında Yönetim ve İcra Kurullarının görev ve sorumlulukları birbirinden ayrıldı. ETİ’yi sektörün en önemli oyuncularından biri konumuna getiren Kanatlı ailesi icradan çekilerek Yönetim Kurulu’ndaki yerini aldı.

2006

Bol fındık ve karameli, sütlü çikolata kaplı nuga bar içine sığdıran, gençlerin yeni enerji kaynağı “ETİ Maximus” Haziran ayında raflara çıktı.

2007

TPM Ödülleri final denetimlerini başarıyla geçen fabrikalarımız, Japon Fabrika Bakım Enstitüsü tarafından ödüllendirildiler. Bisküvi Fabrikamız “TPM Mükemmellikte Devamlılık Ödülü”, Tam Gıda ve Bozüyük Fabrikalarımız ise “TPM Mükemmellik Ödülü” kazandı. ETİ’nin üretimdeki mükemmellik anlayışı bir kez daha kanıtlandı.

2007

ETİ Form Mısır Pirinç Patlağı Haziran ayında pazara çıktı. Patlamış mısır lezzetinin kalorisi 137’ye indi, keyfi katlandı.

2007

Sosyal Sorumluluk çalışmaları kapsamında Temmuz ayında “ETİ Çocuk Vapuru” hayata geçirildi. Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu bünyesindeki 300 çocuğumuz 3 hafta boyunca İstanbul Boğazı’nda tarih, resim ve perküsyon çalışmaları yaptığı unutulmaz bir yolculuğa çıktı.

2008

ETİ Çikolata Fabrikası Japon Fabrika Bakım Enstitüsü tarafından verilen “TPM Mükemmellik Ödülü”nü kazanan dördüncü ETİ Fabrikası oldu. Bu ödülle birlikte ETİ’nin TPM Ödül sayısı beşe yükseldi.

2008

Beklenmedik misafirlere her daim hazır kek, ETİ Paykek Nisan ayında hem lezzet hem de ambalajları ile baştan aşağı yeniledi. ETİ Paykek Ailesine evlerde oldukça sık pişirilen ve en sevilen kek çeşitlerinden olan “Havuçlu – Cevizli – Tarçınlı” çeşidi de eklendi.

2008

İlk ETİFEST Mayıs ayında birbirinden eğlenceli ve heyecanlı aktivitelerle; üniversitelerde gençlerin yoğun katılımıyla gerçekleşti.

2008

Mayıs ayında, enfes çikolata kaplaması arasındaki marsmallowu ve üzerine serpilmiş hindistan cevizi granülleri ile sandviç bisküvi severlerin elinden hiç düşmeyecekleri ETİ Benim’O pazara sunuldu.

2008

Tıpkı Anadolu medeniyetleri gibi, yarım asra yakın geçmişiyle bir Lezzet Uygarlığı yaratan ETİ, Mayıs ayında ‘ÇEKÜL Vakfı’ işbirliği ile uzun soluklu bir sosyal sorumluluk projesi başlattı. Ülkemizin kültürel mirasının korunması, yeni nesillerin unutulmaya yüz tutan değerlerimizi geliştirmesini hedefleyen “ETİ- ÇEKÜL Kültür Elçileri” projesi ile 2008 – 2012 yılları arasında, Türkiye genelinde 77 ilde 4 bin “Kültür Elçisi” yetiştirilmesi hedeflendi.

2008

İçeriğindeki zengin lifler ve kuru kayısılar ile sindirim sistemini çalıştırmaya; antioksidan özellikli kuru erik ve ahududu küpleri ile de bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı ETİ Form Karışık Meyveli Kepekli Bisküvi Haziran ayında pazara sunuldu.

2008

“Bu dünyada doğal kalmış bir şeyler hala var…” mottosuyla hareket eden ETİ Burçak Haziran ayında önemli bir projeye imza attı. WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) işbirliği ile ülkemizin tahıl ambarı olan ve küresel iklim değişikliği dolayısıyla kuraklıktan en çok etkilenecek bölgesi Konya Havzası’nın su kaynaklarının korunması amacıyla bir “Modern Sulama Projesi” başlatan ETİ Burçak, Konya Havzası’nda kuraklığa dur dedi.

2008

“ETİ Maximus” tasarımı ve iletişim konumlandırması bugünküne benzer şekilde değiştirildi

2008

Çikolata Keyfini günün her anında ve her yerde yaşamak isteyenler için yepyeni pratik formda hazırlanan "Çikolata Keyfi Sticks" Aralık ayında pazara sunuldu.

2009

ETİ Form tutkunlarının vazgeçemeyeceği yepyeni, çok lezzetli ETİ Form Tahıllı, ETİ Form ailesine Mart ayında katıldı.

2009

ETİ Burçak Türkiye’nin doğal hayatının korunmasına ara vermeden devam ediyor. Geçen yıl “Konya Havzası Modern Sulama Projesi” ile başarılı sonuçlar elde eden ETİ Burçak, bu yıl da 2015, 2030 ve 2050 yıllarında Türkiye genelinde iklim senaryoları geliştirilmesi ve Konya Kapalı Havzası ile Doğu Akdeniz Havzası için iklim değişikliğinin ürün desenine etkilerinin değerlendirilmesi için “Türkiye’nin Yarınları Projesi”ni başlattı.

2009

Üniversitelerde bahar şenlikleri ETİ FEST ile renklendi. Bu yıl ikincisi düzenlenen ETİ FEST, 4–22 Mayıs tarihleri arasında 10 ildeki üniversitede 300 bine yakın öğrenciyle buluştu.

2009

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı tarafından yaptıkları örnek hizmetlerle Türkiye’nin gelişimine katkıda bulunan kişi ve kuruluşlara verilen “TBMM Üstün Hizmet Ödülü”ne Onursal Başkanımız ve Kurucumuz Sayın Firuz Kanatlı layık görüldü.

2009

Ağustos ayında ETİ Hoşbeş ile yeni nesil gofret keyfi başladı. İncecik gofret yaprakları ve enfes kreması ile ağızda eriyen ETİ Hoşbeş, fındık, çilek ve vanilya aromalı üç farklı çeşidi ile raflarda yerini aldı.

2009

Kek Dünyasının Starı ETİ Popkek Minilendi! Hop hop yemelik arka arkaya atıştırmalık minik ETİ Popkek’ler, muz kremalı ve kakao kaplamalı çeşitleriyle Eylül ayında raflardaki yerini aldı.

2009

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Senatosu’nun aldığı karar doğrultusunda Onursal Başkanımız ve Kurucumuz Firuz Kanatlı’ya Onursal Doktor unvanı verildi.

2010

Kendini mutlu etmek isteyenlerin vazgeçilmezi “ETİ Browni” ailesine Şubat ayında yepyeni bir lezzet eklendi. Yumuşacık ıslak keki, yoğun çikolatası ve üstündeki çikolata kaplamasıyla ile Yeni ETİ Browni Intense tarifi imkansız bir şey!

2010

ETİ, 2009 yılında Türkiye’nin en fazla uluslararası marka başvurusu yapan şirketi olarak Altın Ödül’e layık görüldü. Ayrıca Türkiye’de yapılan marka başvuru sayısı açısından, gıda sektöründe birinci, tüm sektörlerde ikinci şirket olarak Patent Ligi Ödülü’nün de sahibi oldu.

2010

Toplam Verimlilik Yönetimi (TPM) kapsamında, final denetimleri başarıyla tamamlanan ETİ Bisküvi Fabrikası “TPM Özel Ödül”üne, ETİ Kek Fabrikası ise “TPM Mükemmellik Ödülü”ne layık görüldü. Alınan bu son ödüller ile birlikte, ETİ’nin tüm üretim tesisleri TPM Ödülleri’ne hak kazanmış oldu.

2010

ETİ Çikolata Keyfi’nden yeni uzun çikolata Temmuz ayında pazara sunuldu. Çikolata keyfi hiç bu kadar uzun olmamıştı.

2010

ETİ, bitter dünyasına yepyeni ürünü ETİ Karam ile Aralık ayında lezzet kattı. ETİ Karam, bitter severlerin yeme alışkanlıklarına göre tasarlanmış ilk bitter çikolata olma özelliğine sahip.

2011

ETİ Paykek, Şubat ayında yenilenen lezzeti, yepyeni dilimli kalıbı ve ambalajı ile ikramlık kek pazarında, rakiplerinden ayrışarak rekabete yepyeni bir boyut kattı.

2011

50. kuruluş yılı kapsamında hayata küçük mutluluklar katmak amacıyla sürpriz etkinlikler planlayan ETİ, ilk sürprizini 15 Mart’ta Mersin’de gerçekleştirdi ve 30 yıldır kar yağmayan Mersin şehir merkezine tonlarca gerçek kar yağdırarak Mersinlileri mutlu etti.

2011

ETİ, çölyak hastalığı konusunda toplumu bilgilendirmek, farkındalığı artırmak ve çölyak hastalarının yaşam kalitesini artırmaya destek olmak amacıyla, sosyal sorumluluk bilinciyle geliştirdiği Pronot ürün gamını genişletti. ETİ Pronot’un sade kurabiyesine ek olarak ETİ Pronot Glutensiz Kakaolu Kurabiye, ETİ Pronot Glutensiz Zeytinli Kekikli Kurabiye, ETİ Pronot Glutensiz Kakaolu Mini Kek ve ETİ Pronot Glutensiz Bebek Bisküvisi Nisan ayında satışa sunuldu.

2011

Türkiye’de özel sektör desteği ile hayata geçirilen ilk müze olma özelliği taşıyan “Eskişehir ETİ Arkeoloji Müzesi”, 28 Mayıs’ta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve ETİ Onursal Başkanı Firuz Kanatlı’nın katıldığı bir tören ile açıldı. Yaklaşık 10 yıldır ziyarete kapalı olan müze, ETİ’nin 9 milyon TL’lik yatırımı ile yeniden hayat buldu.

2011

Toplam Verimlilik Yönetimi (TPM) uygulaması kapsamında, ETİ’nin daha önce TPM Mükemmellik Ödülleri’ni alan Bozüyük, Tam Gıda, Bisküvi ve Çikolata üretim tesisleri, TPM’in 2. aşamasını da geçerek "Mükemmellikte Devamlılık" ödüllerine layık görüldü.

2011

ETİ Karam damağa rahatça oturmasını sağlayan özel bombeli yapısıyla Fransa’nın en önemli tasarım ödülü olan "Label of the Observeur Du Design 2012" (Tasarımda Kalite 2012) ödülüne layık görüldü.

2011

Popkek ailesinin yepyeni üyesi Popkek Goa, içindeki bol kreması, ağızda dağılan enfes keki ve tüm çevresini saran zengin kaplaması ile Eylül ayında satışa sunuldu.

2011

ETİ, 50. kuruluş yılı kutlamaları kapsamında yıl boyunca gerçekleştirdiği “sürpriz mutluluk etkinlikleri” projeleriyle "Doğrudan Pazarlama Ödülleri"nde "Gerilla Aktiviteleri ve Özel Projeler" kategorilerinde birincilik alırken yarışmanın en büyük ödülü olan "En Yaratıcı Doğrudan Pazarlama Uygulaması Özel Ödülü"nün de sahibi oldu.

2011

ETİ Burçak ve Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF TÜRKİYE) işbirliği, 2011 yılında da "İklime Uyum Seferberliği Projesi" kapsamında, çiftçilerin iklim değişikliğine uyum konusunda farkındalığını geliştirecek pilot uygulamalarla devam etti. Proje ile iklime uyumlu tarımsal üretimin yaygınlaştırılması ve modern sulamaya geçişin hızlandırılması amaçlandı.

2011

Dağınık görüntüsü, iri iri fıstık taneleri, bol çikolata ve karamel nuganın birleşimiyle eşsiz lezzet sunan ETİ Canga Kasım ayında satışa sunuldu.

2011

Bisküvinin doyuruculuğu ile çikolatanın keyfini birlikte sunan ETİ Kombo; yenilikçi formu, farklı yeme şekli, paketinin özgünlüğü ve lezzeti ile tüketicilerin beğenisine Kasım ayında sunuldu.

2011

Portakal jöleli, kakao granüllü benzersiz bisküvisi ile yıllardır tüketicisine farklı lezzetler sunan ETİ Cin, yepyeni formatı ve yeme şekli ile sevenlerini Kasım ayında “ETİ Cin’in Mini Dünyası” ile tanıştırdı.

2012

ETİ Şirketler Grubu İnsan Kaynakları Müdürlüğü, insan kaynakları alanındaki başarılı çalışmaları öne çıkarmak ve kamuoyuyla paylaşmak amacıyla Kariyer.net tarafından verilen "İnsana Saygı Ödülü" ve "2011 Yılı En Çok Başvuru Alan Firma Ödülü"nün sahibi oldu.

2012

ETİ Capital Dergisi’nin 12 yıldan bu yana düzenlediği "Türkiye’nin En Beğenilen Şirketleri 2011" araştırmasında geçen yıl elde ettiği "Sektörünün En Beğenilen Şirketi" olma başarısını bu yıl da sürdürdü. Böylelikle ETİ 2011 araştırmasında ilk defa verilen "Bisküvi ve Çikolata" sektöründe birinciliğe layık görülerek "En Beğenilen Şirket" olma unvanını iki yıl üst üste kazanmış oldu.

2012

Üniversiteler bu yıl da "ETİ Fest" ile renklendi. Gençlere eğlence dolu saatler yaşatan ve 7 Mayıs’ta Adana Çukurova Üniversitesi’nde başlayan festival rüzgarı; Ankara, Malatya, Trabzon, Antalya ve Eskişehir’in ardından 23 Mayıs’ta Kocaeli Üniversitesi’nde son buldu.

2012

OYAK Grubu, ETİ Grubu şirketleri arasında yer alan ETİ Pazarlama ve Sanayi A.Ş ile Tam Gıda San. ve Tic. A.Ş'deki azınlık hisselerini ETİ Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ye devretti. Söz konusu devir işlemi, 01 Haziran tarihinde gerçekleşti.

2012

ETİ ve ÇEKÜL Vakfı’nın ülkemizin kültürel değerlerini korumak ve gelecek nesillere aktarmak amacıyla 2008 yılında hayata geçirdiği "ETİ ÇEKÜL Kültür Elçileri" sosyal sorumluluk projesi, beşinci ve son yılını tamamladı. Türkiye’nin 77 kentinde ilköğretim 6. sınıf öğrencisi olan 18 bine yakın Kültür Elçisi yetiştirildi. Her eğitim yılı sonunda, belirlenen bir temayla Türkiye’nin dört bir yanından hareketle İstanbul’da buluşan Kültür Elçileri, bu yıl 19 Haziran’da Gaziantep’te "Yerel Lezzetler" teması kapsamında bir araya geldi.

2012

ETİ Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından bu yıl 11’incisi gerçekleştirilen Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri’nde "50. Yıl Sürpriz Mutluluk Etkinliklerimiz" ile "Etkinlik Yönetimi" dalında ödüle layık görüldü.

2012

ETİ, Eskişehir’in yetiştirdiği ve 2012 Londra Olimpiyatları’nda 1500 metrede 4.10.40’lık derecesiyle Türkiye’nin atletizmdeki gururu olan Gamze Bulut’u üstün başarısından dolayı ödüllendirdi. ETİ Şirketleri İcra Kurulu Başkanı Hakan Polatoğlu, Gamze Bulut’a ödülünü 16 Ağustos tarihinde Eskişehir Gençlik Spor İl Müdürlüğü’nde takdim etti.

2012

Konya Havzası’nın sürdürülebilir geleceği için 2008 yılında bir araya gelerek Konya Havzası Modern Sulama Projesi’ni başlatan ve işbirliklerini elde ettikleri başarılı sonuçlarla beş yıl boyunca daha da genişleten ETİ Burçak ve WWF-Türkiye, 2012 yılında da iklime uyumlu tarımın ve modern sulama yöntemlerinin yaygınlaştırılması amacıyla pilot projelerde çalışmalara ve eğitimlere devam etti.

2012

ETİ Petito Ayıcık, Eylül ayında günümüzde hayat tarzları nedeniyle spor ve egzersize yeterince zaman ayırmayan ve hareketsiz kalan çocukları aktif yaşamla buluşturan eğlence dolu bir dans hareketi başlattı. Çikolatada miniklerin lezzet markası ETİ Petito Ayıcık, çocukları aktif yaşama teşvik eden “ETİ Petito Dansı”nı hazırladı.

2012

Çocukların sosyal ve kültürel gelişimine katkı sağlayan ETİ Çocuk Tiyatrosu ücretsiz oyunları ile Türkiye’yi sekiz kez, KKTC’yi altı kez dolaştıktan sonra şimdi de yurtdışındaki Türk çocukları ile buluşuyor. Bu çalışmanın ilk durağı olarak ETİ Çocuk Tiyatrosu 15 Kasım’da Makedonya’nın başkenti Üsküp’te yaşayan Türk çocuklarına Çizmeli Kedi oyunu ile hem eğitici hem de eğlence dolu anlar yaşattı.

2012

Bitter çikolata sevenler Aralık ayında yepyeni bir Karam hazzıyla tanıştı. ETİ Karam Gurme içinden taşan yoğun bitter kreması, ağızda eriyen kat kat gofret yaprakları ve üzerindeki yoğun bitter çikolata kaplaması ile bitter çikolata sevenlere yepyeni ve enfes bir bitter çikolata hazzı yaşatıyor.

2013

ETİ Şirketleri olarak faaliyet gösteren ETİ Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş., Tam Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve ETİ Pazarlama ve Sanayi A.Ş., ETİ Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. altında birleşti. Tüzel kişiliklerin sadeleştirilmesi amacıyla Ocak başında gerçekleştirilen birleşme ile tüm sanayi ve ticari faaliyetler “ETİ Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.” altında yürütülmeye başlandı.

2013

ETİ Gıda, Türkiye’de insan kaynakları alanında başarılı çalışmaları öne çıkaran en prestijli ödüllerden olan “İnsana Saygı Ödülü”ne arka arkaya üçüncü kez layık görüldü.

2013

ETİ Kek Fabrikası, Japon yönetim sisteminin dünyadaki en prestijli ödüllerinden olan Toplam Verimlilik Yönetimi (TPM) 2. Seviye Süreklilik Ödülü’ne layık görüldü.

2013

Gençlerin vazgeçilmez kek markası ETİ Popkek Goa yenilendi. Yeni tarifi ve görünümü, “kendi buharında pişmiş” yumuşacık keki ve bol çikolata sosu ile ETİ Popkek Goa Çikolatalı Nisan ayında kek sevenlerin beğenisine sunuldu.

2013

İkramlık kek pazarının öncü ve yenilikçi markası ETİ Paykek’ten, lezzeti ve sağladığı sunum şıklığı ile eşsiz, yepyeni bir ürün olan ETİ Paykek Şekl-i Şahane piyasaya sunuldu.

2013

ETİ’nin yepyeni tuzlu atıştırmalık ürünü ETİ Gong Mısır ve Pirinç Patlağı aşina olduğumuz mısır patlağı keyfini pratik, taşınabilir formatta Mayıs ayında tüketicilerine sundu.

2013

ETİ, Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından bu yıl 12.si düzenlenen Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri’nde ETİ Çocuk Tiyatrosu projesi ile “Jüri Özel Ödülü”ne layık görüldü.

2013

ETİ Burçak ve WWF-Türkiye, İklime Uyum Seferberliği Projesi’nin 6. yılında ‘Örnek Kasaba’ uygulaması başlattı. Konya’da yeraltı suları bakımından halen varlıklı olan Oğuzeli Kasabası’nı pilot bölge seçen ETİ Burçak ve WWF-Türkiye, modern sulama yöntemi ile Oğuzeli’ndeki pilot tarlalarda yüzde 40 daha az sulama ile yüzde 25 verim artışı elde etti.

2013

Kuru üzüm, kuru incir, kuru kayısı ve fındıktan oluşan zengin içeriğiyle sağlıklı ve lezzetli yepyeni kahvaltılığımız Lifalif Kuru Meyveli ve Fındıklı Müsli Ağustos ayında satışa sunuldu.

2013

Türkiye’nin ilk lifli bisküvisi ETİ Burçak, 'Sütlü Çikolatalı' yeni çeşidiyle Eylül raflardaki yerini aldı.

2013

ETİ Crax, her şeyin daha fazlasını isteyen gençlerin sesini duydu ve ”Daha Baharatlı”, “Daha Peynirli” ve “Daha Acılı” ürünlerini gençlerin beğenisine Ağustos ayında sundu. Yenilenen ambalajlarıyla da lezzeti ön plana çıkartarak daha eğlenceli, daha genç bir görünüme kavuştu.

2013

ETİ Petito Ayıcık’ tan yepyeni bir lezzet daha: ETİ Petito Ayıcık Sütlü Krema Dolgulu Çikolata! Sütlü krema dolgulu, pati şeklindeki sütlü çikolata çocuklara eğlenerek Petito Ayıcık çikolata lezzetine ulaşmalarını sağlıyor.

2013

Hayatlarında ilk kez tiyatroya gidecek on binlerce çocuk için yepyeni bir dünyanın kapılarını aralamayı hedefleyen ETİ Çocuk Tiyatrosu, yeni oyunu “Kral Çıplak” ile 2013-2014 sezonunda minik izleyicilerine merhaba dedi. 2001 yılından bu yana 6 farklı oyunla 1,5 milyona yakın çocuğa ulaşan ETİ Çocuk Tiyatrosu, bu sezon 45 il/ilçede 120 bin çocuğu daha tiyatro sanatı ile ücretsiz buluşturacak.

2013

ETİ, yılın en iyi stratejilerinin, fikir ve uygulamalarının belirlendiği Mediacat Felis 2013’te aldığı ödüllerle damgasını vurdu. Gıda ve İçecek kategorisinde “Mutluluk denince akla” reklam kampanyası ile birincilik ödülünü alan ETİ, Kurumsal Sosyal Sorumluluk ve Kamuoyu Bilinçlendirme kategorisinde de ETİ Çocuk Tiyatrosu ile birinciliğe layık görüldü.

2013

ETİ, çocuklar için güvenle tercih edilebilecek yepyeni ürünü ETİ Süt Burger’i Kasım ayında tüketicilerinin beğenisine sundu. Satış noktalarındaki 4-10 0C soğuk raflarda yerini alan ve her zaman buzdolabında muhafaza edilip soğuk tüketilmesi gereken ETİ Süt Burger; ballı özel keki, enfes sütlü kreması ve eğlenceli burger şekli ile çocukların ve annelerinin yeni gözdesi olmaya aday!

2013

Hayatlarında ilk kez tiyatroya gidecek on binlerce çocuk için yepyeni bir dünyanın kapılarını aralamayı hedefleyen ETİ Çocuk Tiyatrosu, yeni oyunu “Kral Çıplak” ile 2013-2014 sezonunda minik izleyicilerine merhaba dedi. 2001 yılından bu yana 6 farklı oyunla 1,5 milyona yakın çocuğa ulaşan ETİ Çocuk Tiyatrosu, bu sezon 45 il/ilçede 120 bin çocuğu daha tiyatro sanatı ile ücretsiz buluşturacak.

2014

Yeni Bir Tat Bidolu. Gofret severlere ETİ Bidolu’dan yepyeni bir lezzet! Yoğun kakao hazzını gofretle birlikte yaşamak isteyenler için özel kakao kreması enfes yer fıstık parçalarıyla buluşturan Bidolu, gofret yaprakları arasına sürülmüş ince krema algısını kırarak, tüketicilere yoğun krema hazzı sunuyor.Eşsiz Bidolu deneyimine bir yenisini daha ekleyen ETİ, Bidolu Yer Fıstık Parçacıklı Kakao Kremalı Gofret ile yine tadını damaklarda bırakacak.

2014

ETİ, 60 Yıllık Efsane Marka Alaska Frigo’yu Satın Aldı. Türkiye’nin en sevilen markalarından olan ve sinemalarda ”10 dakika ara”ların vazgeçilmezi “Alaska Frigo”yu satın aldıkları için mutlu olduklarını belirten ETİ Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Firuzhan Kanatlı, “Bu yeni yatırımımız ile ETİ olarak faaliyet gösterdiğimiz alanı genişletiyoruz. ETİ’ye yakışacak bir marka olan Alaska Frigo ile çikolata kaplamalı soğuk atıştırmalık alanına adım atıyoruz.

2014

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve ETİ’nin desteğiyle hayata geçirilen “Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ETİ Sualtı Dünyası” kapılarını açtı.

2014

ETİ ve Aktif Yaşam Derneği, sağlıklı bir yaşam için hareket etmenin gerekliliği konusunda farkındalık yaratmak ve bisiklet kullanımını teşvik ederek, Türkiye’de hareketli yaşama öncülük etmek amacıyla “Sarı Bisiklet” Projesi’ni başlattı.

2014

ETİ’nin gofret severler için özel olarak ürettiği yoğun fındık kremalı Bidolu tüketicilerle buluştu.

2014

Yeni Bir Tat Bidolu. Gofret severlere ETİ Bidolu’dan yepyeni bir lezzet! Yoğun kakao hazzını gofretle birlikte yaşamak isteyenler için özel kakao kreması enfes yer fıstık parçalarıyla buluşturan Bidolu, gofret yaprakları arasına sürülmüş ince krema algısını kırarak, tüketicilere yoğun krema hazzı sunuyor.Eşsiz Bidolu deneyimine bir yenisini daha ekleyen ETİ, Bidolu Yer Fıstık Parçacıklı Kakao Kremalı Gofret ile yine tadını damaklarda bırakacak.

2015

Kek dünyasının vazgeçilmez lezzeti olan ETİ Browni, soğuk raflarda yer alan Browni Mousse ile yepyeni bir lezzet deneyimi sundu.

2016

Eti Çikolata'dan yepyeni bir deneyim.İnceliği ve ipeksi yapısıyla Eti Çikolata Keyf'ince.

2016

Yoğun çikolata hazzı çıtır gofret yapraklarıyla buluştu, gençler için aşk tadında bir ürün oldu!

2017

90'lı yılların vazgeçilmez tadı Eti Bumbo, Geleneksel Kanalda tüketici ile buluştu. Özlenilen lezzet Eti Bumbo geri döndü.

2017

Buğdayların atası, Anadolu’nun köklü mirası Siyez Buğdayı, Eti Burçak lezzetiyle buluştu. Eti Burçak Siyez Buğdaylı doğdu.

2017

Eti Burçak Kurabi. Lezzeti Eti Burçak’tan, zenginliği bol malzemesinden gelen iki nefis kurabiye lansmanı yapıldı.

2017

Bitter çikolatanın uzmanı Eti Karam, uzmanlığını derinleştirerek Türkiye’de ilk defa flavanollü çikolata lansmanı yaptı : Eti Karam Flava

2017

Eti Form’dan size Arpa, Çavdar, Yulaf, Mısır ve Tam Buğday tahıllarını içeren, Yüksek Lif kaynağı ve Düşük Yağlı yep yeni bir kahvaltılık gevrek: Eti Form Çok Tahıllı Gevrek!

2018

Bambaşka boyutuyla, çikolatalı ve sütlü kremalı çeşitleriyle benzersiz bir yeme deneyimi sunan Negro Bold lansmanı yapıldı.

2018

Eti Karam, Santo Domingo’dan özenle seçilmiş kakao çekirdeklerini kullanarak yeni orijin serisi lansmanı yaptı.

2018

Eti Karam, Ekvador’dan özenle seçilmiş kakao çekirdeklerini kullanarak yeni orijin serisi lansmanı yaptı.

2018

Sadece tahıllar, sadece yemişler, sadece meyveler. Sadece bu kadar!  Lifalif’ten şeker ilavesiz ve doğal lif kaynağı yeni Müsli Bar!

Paylaş