mobil menü

Yönetim Kurulu Başkanı Mesajı

 

ETİ, kurucusu ve bugün Onursal Başkanı olan sevgili babam Firuz Kanatlı’nın, adını Anadolu’nun en büyük uygarlıklarından biri olan Hititlerden esinlenerek koyduğu, kurulduğu günden bu yana kalite ve yenilikçilik ilkelerini benimseyerek bugünlere gelmiş bir kurumdur.

Sevgili babamız ve onursal başkanımız Firuz Kanatlı ETİ’yi ve bizleri büyütürken dürüstlük, çalışma azmi ve inanç değerlerini hep ön planda tutmuştur. ETİ, 1961 yılında babamızın kendi elleri ile çizdiği bir fabrika binasından bugün 430.000 metrekarelik alana yayılmış üretim tesisleri, 7.000’den fazla çalışanı, 190 yurt içi ve yurt dışı distribütörü ve beş kıtada 40 ülkeye yakın ihracatıyla gönüllerde yer eden bir marka haline gelmiştir.

Bu özverili, emek yoğun süreçte yaratıcılık ve yenilikçilik ilham kaynağımız oldu. ETİ her daim ilklerin markası olma gayretini sürdürmüştür.

Türkiye’nin ilk bebe bisküvisinden, ilk lifli bisküvisine, ilk sanayi tipi paketlenmiş kekten, ilk aromalı krakere kadar giden bu süreçte tüketicimizin beklentileri bizleri yönlendirmiştir. Değişen tüketici eğilimlerini ve sektörümüzdeki dinamikleri düzenli takip ederek Ar-Ge yatırımlarımızı her geçen sene arttırmamızın en önemli sebebi; beklentileri karşılayan bir marka olmak yerine tüketici davranışlarını yönlendiren bir marka olmamızdır. Bugün tüketicimiz bizden sadece lezzetli ürünler beklemiyor, aynı zamanda sağlıklı ve hayatın her alanında tüketebilecekleri ürünler istiyorlar. Bugün 45 markamız ve 300' e yakın ürünümüzle yaşama lezzet katma gayretindeyiz.

Kurulduğumuz günden bu yana, sahip olduğumuz değerleri koruyarak faaliyet gösterdiğimiz sektörde bir dünya markası olma hedefimiz var. Bu hedefimizi gerçekleştirmek için tüm ETİ ailesi olarak markalaşmadan, üretime birçok konu başlığında çalışmalar sürdürüyoruz. Üretim tesislerimizin aldığı TPM (Toplam Verimlilik Yönetimi) gibi üretimde mükemmellik ödülleri hepimizi gururlandırdığı gibi daha iyisini yapmak için de bizleri motive ediyor. Başarının sadece miktarsal büyüklükle ölçümlenemeyeceğinin farkındayız. Bugün markamıza dair yaptırdığımız tüketici araştırmalarından çıkan "ETİ, Türkiye’nin saygın, öncü ve lider markasıdır" algısı aslında başarıya giden yolun, tüketicinin gönlünde yer eden marka haline gelmekten geçtiğinin en güzel göstergesi.

ETİ Şirketleri olarak topluma olan sorumluluklarımızın bilincindeyiz. Yıllar boyu bazen bire bir üstlendiğimiz, bazen de destek olduğumuz pek çok sosyal sorumluluk projesi ile ülkemize ve topluma karşı olan görevlerimizi yerine getirme çabasındayız. Sosyal sorumluluk anlayışımızı, ülkemizin aydınlık yarınlara ulaşmasında temel rol oynayacak çocuklarımıza yatırım yapmak olarak benimsedikten sonra onlar için, “Sarı Bisiklet”, “Kültür Elçileri”, “Çocuk Vapuru”, “Çocuk Tiyatrosu” gibi birçok proje geliştirdik ve bu yola çıkarken, en üst seviyede toplumsal fayda sağlamak adına Sivil Toplum Kuruluşları ile hareket ettik. Bu projelerle çocuklarımızın ufuklarını genişlettiğimize, ülkemizin yarınlarına yatırım yaptığımıza yürekten inanıyorum. Sosyal sorumluluk çalışmalarımızda en çok önem verdiğimiz noktalardan biri ise süreklilik. İmza attığımız uzun vadeli çalışmaların nesiller boyunca etkileri olacağını bilmek bizlere mutluluk veriyor. Bu kapsamda en gurur duyduğumuz işlerden biri de sevgili dedem Hacı Ahmet Kanatlı adına 1970 yılında yaptırdığımız lisedir. Bugün Anadolu Lisesi olarak eğitim veren okuldan mezun olarak ülkemizin yarınları için emek verecek gençlerin her geçen yıl biraz daha artıyor olması, en büyük mutluluk kaynaklarımızdan biri…

ETİ olarak zorlu süreçlerden geçerek bugünlere geldik. Her türlü engel ve zorluk bizleri başarılı olmak adına daha çok motive etti. Geçmişten gelen değerlerimize sahip çıkarak, kurucumuz Firuz Kanatlı’dan aldığımız bu değeri, ETİ'nin yönetiminde rol alan tüm arkadaşlarımızla birlikte daha da ileriye götüreceğimize inanıyorum. Daha nice nesillerin, keyifli sohbetlerin, sıcacık paylaşımların bir ETİ ürünü ile tatlanacağını bilerek, hayata küçük mutluluklar katmaya devam edeceğiz.

ETİ Şirketleri
Yönetim Kurulu Başkanı
Firuzhan Kanatlı

Paylaş