Sosyal Sorumluluk Projeleri / Etkinlikler
 
Seçiniz:           
   
Projelerimiz :
   
ETİ Çocuk Tiyatrosu
 

14 yıldır Türkiye’nin 81 ilini bir çok kez dolaşarak, 1,5 milyon çocuğa tiyatro sevgisi aşılayan ETİ Çocuk Tiyatrosu, 2013-2014 sezonunu İstanbul dışında; Tekirdağ Çerkezköy’den, Hakkari Yüksekova’ya, Ordu Mesudiye’den, Konya Akşehir’e ülkemizin 47 farklı il ve ilçesinde 125 günde toplam 240 gösteriyle tamamlamıştır.

ETİ Çocuk Tiyatrosu, “Kral Çıplak” oyunu ile ülkenin geleceği olarak gördüğü çocukları 2014-2015 sezonunda da tiyatro sanatı ile ücretsiz buluşturmaya devam edecektir...

İlk kez tiyatroya gidecek on binlerce çocuğun hayal dünyalarını genişletmeyi hedefleyen ETİ Çocuk Tiyatrosu, bugüne kadar “Bisküvi Adam”, “Kakaolu Olsun”, “Alaaddin’in Sihirli Lambası”, “Alice Harikalar Diyarında”, “Pinokyo”, “Çizmeli Kedi” ve “Kral Çıplak” olmak üzere 7 farklı oyun sergilemiştir.

“Kral Çıplak” oyunu; Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim 100 Temel Eser listesinde yer alan Andersen Masalları’nın ülkemizde ve tüm dünyada en beğenilenlerinden İmparatorun Yeni Giysileri’nden uyarlanmıştır. Hans Christian Andersen’in yazdığı eser, orijinal isminden çok Kral Çıplak olarak bilinmektedir.

Ünsal Sicilli ve Gökhan Daldık tarafından uyarlanan, yönetmenliğini Ünsal Sicilli’nin, müziklerini Caner Anar’ın yaptığı “Kral Çıplak” oyunu; hep yeni kıyafetler giymek isteyen, gösteriş düşkünü bir kralın doğum günü için giyeceği kıyafete karar verememesiyle başlar. Terziler arası bir yarışmayla kararını verecek olan kralın danışmanı da çeşitli kurnazlıklarla krallığı ele geçirme niyetindedir. Halkın içinden iki 

Kral Çıplak
Yüksek çözünürlüklü imajları indirmek için
buraya tıklayın...
kişi, krala bir ders verme niyetiyle terzi kılığında saraya girerler ve krala kendisi için sadece akıllıların görebileceği çok özel bir elbise yapacaklarını söylerler. Oyunda; aklın her şeyin üstünde ve asıl güzelliğin insanın kıyafetlerinde değil içinde olduğu, hem çocuklara hem de ebeveynlere eğlenceli bir dille anlatıldığı gibi, bazen güvendiğimiz kişilerin kendi çıkarları için bizi yanlış yönlendirebileceği ve bunu aklımızla aşabileceğimiz, doğru bildiğimizi söyleyebilecek kadar cesur olmamız da vurgulanıyor.
 
 
BİZDEN HABERLER
  Reklamlar
  Sosyal Sorumluluk Projeleri / Etkinlikler
  Duyurular
  Konuklarımız
  Basında ETİ
  Basın Bültenleri
Arama:
English
Anasayfa | Bilgi Toplumu Hizmetleri | Gizlilik Politikamız | Üyelik | Site Haritası