mobil menü
Basın Bültenleri

Tüm Bültenler

ETİ Çocuk Tiyatrosu 23 Nisan’ı Diyarbakırlı Çocuklarla Kutlayacak

Nisan 2014

Eti Çocuk Tiyarosu 23 Nisan'da Çocuklarla BirlikteHakkari’den Edirne’ye, Lefkoşa’dan Üsküp’e bugüne kadar 1.5 milyona yakın çocuğa ulaşan ETİ Çocuk Tiyatrosu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Diyarbakırlı çocuklara yapacağı gösterimlerle kutluyor.

2001 yılından bu yana Türkiye’nin birçok yerini dolaşarak çocuklara tiyatro sevgisini aşılayan ETİ Çocuk Tiyatrosu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Diyarbakırlı çocuklarla kutlayacak. ETİ Çocuk Tiyatrosu Diyarbakır Cahit Sıtkı Tarancı Kültür Merkezi’nde; 23 Nisan’da 11:00 ve 13:30’da, 24 Nisan’da 11:00’de olmak üzere, toplam 3 gösterim sergileyecek.

2001 yılından beri Hakkari’den Edirne’ye, Lefkoşa’dan Üsküp’e kadar yurtiçinde ve yurtdışında onlarca şehirde 1.5 milyona yakın çocuğa ulaşarak, ücretsiz tiyatro oyunları sergileyen ETİ Çocuk Tiyatrosu çocuklara tiyatro sevgisini aşılamaya devam ediyor. 13’üncü yılında “Kral Çıplak” ile perdelerini açan ETİ Çocuk Tiyatrosu, 23-24 Nisan tarihlerinde de, Diyarbakır Cahit Sıtkı Tarancı Merkezi Kültür Salonu’nda çocuklara doyasına tiyatro keyfi yaşatacak.

Hedef 45 il/ilçede 120 bin çocuğa ulaşmak 
Bugüne kadar “Bisküvi Adam”, “Kakaolu Olsun”, “Alaaddin’in Sihirli Lambası”, “Alice Harikalar Diyarında”, “Pinokyo” ve “Çizmeli Kedi” adlı oyunlarıyla çocuklarla buluşan ETİ Çocuk Tiyatrosu’nun bu sezon hedefi en az 120 bin çocuğa daha ulaşmak. ETİ Çocuk Tiyatrosu, bu sezon 45 il/ilçede çocukları tiyatro sanatı ile ücretsiz buluşturacak. 

Oyun Hakkında… 
Hans Christian Andersen'in eserinden Ünsal Sicilli ve Gökhan Daldık tarafından uyarlanan, yönetmenliğini Ünsal Sicilli’nin, müziklerini Caner Anar’ın yaptığı “Kral Çıplak” oyunu; hep yeni kıyafetler giymek isteyen, gösteriş düşkünü bir kralın doğum günü için giyeceği kıyafete karar verememesiyle başlıyor. Terziler arası bir yarışmayla kararını verecek olan kralın danışmanı da çeşitli kurnazlıklarla krallığı ele geçirme niyetindedir. Halkın içinden iki kişi, krala bir ders verme niyetiyle, terzi kılığına girerek saraya girerler ve krala kendisi için sadece akıllıların görebileceği çok özel bir elbise yapacaklarını söylerler. Aklın her şeyin üstünde ve asıl güzelliğin insanın kıyafetlerinde değil, içinde olduğunu konu alan oyun, hem çocuklara hem de ebeveynlere önemli öğretilerle birlikte eğlenceli bir dille sunuluyor. 

Oyunda, bazen güvendiğimiz kişilerin kendi çıkarları için bizi yanlış yönlendirebileceği ve bunu aklımızla aşabileceğimiz anlatılırken, doğru bildiğimizi söyleyebilecek kadar cesur olmamız da vurgulanıyor. Eğitici olduğu kadar eğlenceli bir oyun olan “Kral Çıplak” çocukların ve ebeveynlerin ilgisini her an dinamik tutan temposu, kurgusu, müzikleri ve diğer tüm sürprizleriyle keyifle izlenecek bir oyun.

Yüksek çözünürlüklü imajları indirmek için buraya tıklayın.

Yüksek çözünürlüklü ETİ logosunu indirmek için buraya tıklayın.

Paylaş