mobil menü

Basın Bültenleri

Mart 2023
Türkiye'nin Global Markası Olma Yolunda İlerleyen Eti, Yeni Bir Global Organizasyona Geçiyor!

Türkiye gıda sektörünün lider markalarından Eti, uluslararası pazarlarda yakaladığı büyümeye paralel olarak yeni bir global yapılanmaya geçti. Stephane Batoux, Eti Global CEO’su olarak atandı.

DEVAMI
Nisan 2022
Eti “BenimDostum’O” projesiyle sokak hayvanlarına desteğini sürdürüyor

Eti Benim’O 2019 yılında hayata geçirdiği “BenimDostum’O” projesiyle sokak hayvanlarının korunmasına ve bu alanda farkındalığın artırılmasına katkı sağlamaya devam ediyor. HAYTAP, HEPAD ve ENCANDER iş birliğiyle yürütülen projenin dördüncü yılında Bursa ve Silivri’de bulunan üç hayvan barınağına destek sağlandı. Sokak hayvanlarının beslenme ve barınma ihtiyaçlarının karşılandığı ve tedavileri için gerekli sağlık cihazlarının temin edildiği p

DEVAMI
Mart 2022
Eti’den ESROTATE Projesiyle Robotik Kodlama Öğrenimine Destek

“Eskişehir Robotik Kodlama, Tasarım ve Teknoloji Etkinlikleri” (ESROTATE) projesi pandemi nedeniyle askıya alınmasının ardından yeniden hayata geçiriliyor. Sponsorları arasında Eti Gıda’nın da yer aldığı projeyle öğrencilerin teknolojiye ilgisinin artırılması ve nitelikli bireyler olarak yetişmelerinin desteklenmesi amaçlanıyor. ESROTATE kapsamında robotik kodlama, tasarım ve teknoloji alanında lise ve ortaokullar arasında rekabet yaratacak yarışmalar düzenlenecek ve öğr

DEVAMI
Mart 2022
Eti Cin’in Sevenlerini İşaret Diliyle Gülümsettiği Yeni Kampanyası Yayında

Eti Cin, “Eti Cin ile işaret dili öğreniyoruz, birlikte gülümsetiyoruz!” sloganıyla dijital platformlarda işaret dili öğretmeye başlıyor. Gülümsemenin sembolü olan Eti Cin ile işaret dilinde farkındalık yaratılması amaçlanırken, gülümsemenin kapsayıcılığını artırarak herkes gülümsemeye davet ediliyor. Eti Cin ile Eti çalışanlarına da işaret dili eğitimi verilerek farkındalığın kuruluş içerisinde de oluşması amaçlanıyor.&a

DEVAMI
Mart 2022
Eti, KEDV İş Birliğiyle Kadınların Ekonomik Hayata Katılımlarını Destekleyecek

Eti, Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV) ile beraber dar gelirli kadınları ve çocuklarını destekleyecek. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde hayata geçirilen iş birliğiyle kadınların ekonomik hayata katılmalarına ve çocukların okul öncesi eğitime erişmelerine katkı sağlanması hedefleniyor.

DEVAMI
Şubat 2022
Eti İcra Kurulu Başkanı Hakan Polatoğlu Vizyon 100 Toplantısı’nda konuştu: “Tedarik zincirleri sürdürülebilirlik temelinde inşa edilmeli”

Vizyon 100 Platformu’nun düzenlediği “Pandemi Sonrası Şirketler İçin Yeni Tehditler” başlıklı toplantıda konuşan Eti İcra Kurulu Başkanı Hakan Polatoğlu, dijital dönüşüm süreçlerinin bütünsel bir yaklaşımla gerçekleştirilmesi, Çevresel, Sosyal ve Yönetişim alanlarında atılan adımların şirketlerin performansı üzerine etkileri ve tedarik zincirlerinin sürdürülebilirlik temelinde oluşturulmasının önemine değindi.

DEVAMI
Şubat 2022
Eti Browni Intense’in Yeni Marka Yüzü Ünlü Oyuncu Nesrin Cavadzade oldu!

Kek pazarında Türkiye’nin en çok tüketilen ürünü Eti Browni Intense’in* yeni marka yüzü ünlü oyuncu Nesrin Cavadzade oldu. Her yıl ünlü bir yüzün ekrana geldiği reklam filminde Nesrin Cavadzade keyifli bir anı Browni Intense ile taçlandırarak “Bu ara kendim için yaptığım en güzel şey” diyor.

DEVAMI
Aralık 2021
Eti Çocuk Tiyatrosu ilk özgün oyunu ‘Mutluluk Denince Akla’ ile sahnelere döndü

Çocukların kişisel, sosyal ve kültürel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla 20 yılı aşkın süredir ücretsiz tiyatro oyunları sergileyen Eti Çocuk Tiyatrosu, pandemi kısıtlarının ardından ilk özgün oyunu ‘Mutluluk Denince Akla’ ile sahnelere geri döndü. Ana temasını mutluluk için sahip olunması gereken temel değerlerin oluşturduğu oyun pedagog gözetiminde hazırlandı.

DEVAMI
Aralık 2021
Eti Tutku Etkisi, Bilim Tutku Konseptli Yeni Reklam Filminde!

Tutku Etkisi! “Tutku Etkisi nasıl mı hissettirir?” sorusuna Bilim Tutku ekibinin bir cevabı var!

DEVAMI
Aralık 2021
Eti, üst üste beşinci kez “Türkiye’nin En Beğenilen Bisküvi ve Çikolata Şirketi” seçildi

Capital Dergisi öncülüğünde ZENNA Araştırma ve Danışmanlık tarafından bu yıl 21’incisi gerçekleştirilen “İş Dünyasının En Beğenilen Şirketleri” araştırmasında “bisküvi ve çikolata” kategorisinin birincisi bu yıl da değişmedi. Gıda sektörünün öncü ve lider kuruluşu Eti, üst üste beşinci kez “Türkiye’nin En Beğenilen Bisküvi ve Çikolata Şirketi” seçildi

DEVAMI
Aralık 2021
Kamuoyuna Duyuru

Gıda sektöründe öncü ve lider bir şirket olarak, kurulduğumuz ilk günden bu yana 60 yıldır yegane hedefimiz tüketicilerimize üstün kaliteli ve benzersiz lezzetler sunmaktır. Kurucu vizyonumuz ve her şeyden önce insana saygıya dayanan kurum değerlerimize büyük bir bağlılıkla 7 bini aşkın çalışanımız, 9 üretim tesisimiz, 50 markamız ve 300’den fazla ürünümüzle bugün dünyanın dört bir yanında hayata

DEVAMI
Kasım 2021
Eti ‘Sen Gençsin, Güç Sensin’ Projesiyle Gençlerin Hayallerini Destekliyor

Eti, ‘Sen Gençsin, Güç Sensin’ projesiyle gençleri hayallerinin peşinden koşmaları için cesaretlendirmeye devam ediyor. Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) iş birliğiyle 2019 yılından bu yana yürütülen projeyle bilim, kültür-sanat, sosyal sorumluluk ve spor alanlarında bu yıl desteklenecek 16 genç belirlendi. Projeye kabul edilen gençlere mentorluk ve hibe desteği sağlanacak

DEVAMI
Ekim 2021
Eti’de Satış Grup Başkanlığı görevine Ercan Öz atandı

Gıda sektörünün lider markası Eti’de Satış Grup Başkanlığı görevine Ercan Öz getirildi. Öz, Eti’nin stratejik hedefleri doğrultusunda satış organizasyonuna liderlik edecek.

DEVAMI
Eylül 2021
TÜRKİYE’NİN MUTLULUK DENİNCE AKLA İLK GELEN MARKASI ETİ, 60. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLUYOR

Eti’nin kurucusu Firuz Kanatlı’nın 29 yaşında genç bir girişimci olarak mimari tasarımını da yaptığı üretim tesisinde başlayan ve bugün mutluluk denince akla ilk gelen marka olan Eti’nin mutluluk yolculuğu 60’ıncı yılına ulaştı. Firuz Kanatlı’nın “İnsanlığın mutluluğundan daha yüce bir amaç yoktur” sözüyle kurumsal var oluş amacını ilk günden belirlediği Eti, 60 yıldır insanların hayatına mutluluk katmak için çalışıyor.

DEVAMI
Eylül 2021
ETİ BURÇAK VE WWF-TÜRKİYE “SAĞLIKLI TOPRAK HAREKETİ” BAŞLATIYOR

Türkiye’de tarımın ve buğday üretiminin sürdürülebilirliği ve gelişmesi için yıllardır birlikte çalışan ve önemli projelere imza atan Eti Burçak ve WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) “Sağlıklı Toprak Hareketi” projesini hayata geçirdi. Proje kapsamında uzmanlardan oluşan bir ekiple birlikte “Türkiye’de Tarım Topraklarının Dünü, Bugünü ve Geleceği” raporu hazırlandı.

DEVAMI
Mayıs 2021
Eti’nin desteklediği Milli Yüzücümüz Sümeyye Boyacı Madeira Avrupa Açık Yaş Şampiyonası’nda ülkemizi temsil ediyor

Eti’nin “Sen Gençsin, Güç Sensin” projesi kapsamında ana sponsoru olduğu Milli Yüzücü Sümeyye Boyacı, 16-22 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen Madeira Avrupa Açık Şampiyonası’nda ülkemizi temsil ediyor.

DEVAMI
Nisan 2021
ETİ Çocuk Tiyatrosu ilk özgün tiyatro oyunu Mutluluk Denince Akla’yı çocuklar ile buluşturuyor

21 yıldır çocuklarımızı sanatla buluşturan ETİ Çocuk Tiyatrosu, ilk özgün oyunu ‘Mutluluk Denince Akla ile dijital kanallar üzerinden çocuklarla buluşacak. Her hafta yeni bir bölümü yayınlanacak olan 12 bölümlük oyunun ana temasını mutluluk için sahip olunması gereken 12 temel bilgi ve değer oluşturuyor. 

DEVAMI
Nisan 2021
Eti Benim’O’nun Sokak Hayvanları için Başlattığı “BenimDostumO” Projesi İkinci Yılında!

Eti Benim’O sokak hayvanları konusunda toplum bilincini yükseltmek ve farkındalığı artırmak amacıyla 2019 sonunda başlattığı “BenimDostumO” projesi kapsamında sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliklerini geliştirerek sürdürüyor. 

DEVAMI
Mart 2021
Eti’den Kurumsal İletişim Direktörlüğü görevine atama

Gıda sektörünün lider markası Eti’de Kurumsal İletişim Direktörlüğü görevine Alper Yoldaş getirildi. Yoldaş, Eti’nin stratejik hedefleri doğrultusunda kurumsal iletişim stratejilerinin geliştirilmesi ve hayata geçirilmesinden sorumlu olacak. 

DEVAMI
Ocak 2021
Eti Browni Intense’in yeni marka yüzü Tuba Büyüküstün oldu

Kek pazarında Türkiye’nin en çok tüketilen ürünü Eti Browni Intense’in* yeni marka yüzü ünlü oyuncu Tuba Büyüküstün oldu. Her yıl heyecanla yenisi beklenen reklam filminde Tuba Büyüküstün “Sadece Intense ve ben varız” diyerek herkese kendi keyif anlarını yaratmaları için ilham oluyor.

DEVAMI
Ocak 2021
Eti Çocuk Tiyatrosu, “Kırmızı Başlıklı Kız”ı Eskişehirli çocuklar için oynayacak

Sahnelendiği ilk günden bu yana Türkiye genelinde ve yurtdışında 2 milyonu aşkın çocuğu tiyatro ile buluşturan Eti Çocuk Tiyatrosu, Kırmızı Başlıklı Kız’ı Eskişehirli çocuklar için sergiliyor.

DEVAMI
Ocak 2021
Eti Çocuk Tiyatrosu, yarıyıl tatilinde İstanbul’da!

Eti Çocuk Tiyatrosu, çocukların yarıyıl tatilini en iyi sanatsal aktivitelerden biri olan tiyatro ile değerlendirebilmeleri için İstanbul’da perdelerini açacak. Çocukları tiyatronun eğitici ve öğretici olduğu kadar eğlenceli dünyası ile buluşturan Eti Çocuk Tiyatrosu, yarıyıl tatilinin başlamasının ardından “Kırmızı Başlıklı Kız”ı, İstanbul’un 4 farklı sahnesinde sergileyecek.

DEVAMI
Kasım 2020
Eti Cin’den Gülümseten Reklam Filmi

Türkiye’nin lezzet ve mutluluk markası Eti’nin en sevilen ürünlerinden biri olan Eti Cin’in yeni reklam filmi yayında!

DEVAMI
Eylül 2020
Eti’nin üretim tesisleri ‘TSE COVID-19 Güvenli Üretim Belgesi’ni aldı

Eti’nin üretim tesislerindeki hijyenik, yüksek kalite standartlarında ve güvenilir üretimi, Türk Standartları Enstitüsü tarafından verilen COVID-19 Güvenli Üretim Belgesi ile tescillendi.

DEVAMI
Haziran 2020
Eti Puf Müzik Akademisi MIXX Awards Europe’da Grand Prix’i ülkemize getirdi!

En başarılı dijital çalışmaların ödüllendirildiği MIXX Awards Europe’da Eti Puf Müzik Akademisi Grand Prix (Büyük Ödül) ile birlikte ikisi altın olmak üzere toplam 4 ödüle layık görüldü. 

DEVAMI
Mart 2020
Eti Çocuk Tiyatrosu, evdeki çocukları tiyatro ile buluşturuyor

Türkiye’nin en uzun soluklu projelerinden biri olan Eti Çocuk Tiyatrosu, ‘Heidi’ ve ‘Kırmızı Başlıklı Kız’ oyunlarını, eğitimlerine evden devam eden çocuklar için Eti’nin Youtube kanalından yayınlamaya başladı.

DEVAMI
Mart 2020
Eti’den Olimpiyatlara Hazırlanan Milli Yüzücümüz Sümeyye Boyacı’ya tam destek!

Eti, Türkiye’yi 2020 Dünya Paralimpik Oyunları’nda temsil edecek 16 yaşındaki Milli Yüzücü Sümeyye Boyacı’nın bir yıllığına sponsoru oldu.  

DEVAMI
Şubat 2020
Erkan feat. Erkan - Doyana Doymayana Popkek

Eti Popkek’in “Doyana Doymayana Popkek” sloganı ile 2017 yılında başlattığı gelenekselleşen ve beklenen hale gelen kliplerinin en yenisi “Erkan feat. Erkan – Doyana Doymayana Popkek III” yayınlandı!

DEVAMI
Ocak 2020
Rüya Gibi Bir Eti Browni Intense Hikayesi

Eti Browni Intense’in “keyif ve haz dolu Intense yeme anları”nı resmettiği reklam filminde bu yıl da sevilen oyuncu Ezgi Mola yer alıyor.

DEVAMI
Ocak 2020
ETİ Çocuk Tiyatrosu “Heidi” oyununu Eskişehirli çocuklarla ücretsiz buluşturacak

19 yıldır Türkiye’yi karış karış dolaşarak çocuklarımızı tiyatro sanatıyla buluşturan ETİ Çocuk Tiyatrosu, yeni sezonda yepyeni oyunu ‘Heidi’yi dört gün boyunca Eskişehirli çocuklar ile buluşturuyor. 

DEVAMI
Kasım 2019
Pelin Karahan ve oğlu ETİ Çocuk Tiyatrosu’nda Heidi’yi izledi

Tam 19 yıldır Türkiye’nin 81 ilini karış karış dolaşarak çocuklarımızı ücretsiz olarak tiyatro ile buluşturan ETİ Çocuk Tiyatrosu, bu yıl perdelerini yeni oyunu ‘Heidi’ ile açıyor. Oyuncu Pelin Karahan ve oğlu Ali Demir’in de izlediği oyun, çocuklar tarafından büyük ilgi görüyor. 

DEVAMI
Kasım 2019
ETİ Çocuk Tiyatrosu “Heidi” oyununu çocuklarla ücretsiz buluşturacak

19 yıldır Türkiye’yi  karış karış dolaşarak çocuklarımızı tiyatro sanatıyla buluşturan ETİ Çocuk Tiyatrosu, yeni sezonda yepyeni oyunu ‘Heidi’ ile perdelerini açıyor. 

DEVAMI
Ekim 2019
Eti Karam Gurme'den Benzersiz Bir Isırık

Eti Karam Gurme, Güzel Sanatlar imzası taşıyan yeni reklam filmiyle yayında.

DEVAMI
Eylül 2019
Eti Puf Müzik Akademisi'nin Reklam Filmi Çıktı

Türkiye’nin mutluluk markası Eti, 7’den 70’e her yaşın beğenisini kazanan Eti Puf’un renkli dünyasını müzikle birleştiriyor. 

DEVAMI
Eylül 2019
Her Yaşın Sevgilisi Eti Balik Kraker'in Sebzeli Çeşidi Raflarda Yerini Aldı

7’den 70’e tüm tüketicilerin gönlünde taht kuran Eti Balık Kraker, yeni lezzeti ile raflarda yerini aldı. 

DEVAMI
Eylül 2019
Atıl bisikletlerin geri dönüşümü ‘Eti Sarı Bisiklet’ ve ‘İhtiyaç Haritası’ işbirliğiyle Türkiye geneline yaygınlaşıyor!

Bisiklet kullanımını gündelik hayatta yaygınlaştırarak Türkiye’de sağlıklı ve hareketli yaşama öncülük eden Eti, Aktif Yaşam Derneği işbirliğiyle başlattığı Eti Sarı Bisiklet Projesi’ni 6. yılında yeni açılımlarla büyütüyor.  

DEVAMI
Mayıs 2019
Eti Ve Tog Gençleri Desteklemek için Yeni Bir Sosyal Sorumluluk Projesi BaşlattI: “Sen Gençsin, Güç Sensin”

Eti ve Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) işbirliğiyle hayata geçirilen ‘Sen Gençsin, Güç Sensin’ Sosyal Sorumluluk Projesi, hayallerinin peşinden koşan ve bu uğurda çaba sarf eden gençlere destek olmaya hazırlanıyor. Proje kapsamında TOG’un gönüllü gençleri tarafından Türkiye genelinde gerçekleştirilecek taramalar ile ‘bilim’, ‘kültür/sanat’, ‘spor’ ve ‘sosyal sorumluluk’ kategorilerinde keşfedilecek gençler,

DEVAMI
Nisan 2019
ETİ Çocuk Tiyatrosu 23 Nisan’da ‘Kırmızı Başlıklı Kız’ı Aydınlı çocuklar ile buluşturuyor

ETİ’nin ilk ve en uzun soluklu projelerinden biri olan “ETİ Çocuk Tiyatrosu” 19’uncu yılında çocukları tiyatro ile buluşturmaya devam ediyor.

DEVAMI
Şubat 2019
Eti Gong’dan ‘kapışılacak’ yepyeni lezzet! “Eti Gong Pops”

Tuzlu atıştırmalık severlerin vazgeçemediği Eti Gong, yepyeni Eti Gong POPS çeşitleri ile cips raflarında yerini aldı!

DEVAMI
Şubat 2019
Eti Topkek’in yepyeni üyesi “Eti Topkek İçidolu”

Yıllardır kek denildiğinde ilk akla gelen markalardan biri olan ve küçük büyük herkesin severek tükettiği Eti Topkek markasından bir yenilik haberi; Topkek İçidolu! 

DEVAMI
Şubat 2019
Eti Tutku’su Bitenler İçin Yeni İcat: “Tutku Arama Motoru”

Akışkan kremasından gelen lezzetle, “tutku” seviyesinde bağlılık yaratan Eti Tutku’nun yeni reklam filmi “Tutku Arama Motoru” dijital mecralarda yayında!

DEVAMI
Ocak 2019
Ezgi Mola, “Intense Krizi”ne girdiğinde…

Eti Browni Intense’in “Intense Krizi anları”nı resmettiği reklam filminin yeni yüzü sevilen oyuncu “Ezgi Mola” oldu

DEVAMI
Paylaş