mobil menü
Basın Bültenleri

Tüm Bültenler

ETİ Gıda Pazarlama Grup Başkanlığı’nda Görev Değişikliği

Şubat 2016

Unlu mamuller ve çikolata sektörünün lider markası ETİ’nin pazarlama yönetiminde bayrak değişimi yaşandı. 

Profesyonel yaklaşımı ve tecrübesi ile 15 yıl boyunca ETİ’nin yenilikçi pazarlama yaklaşımları geliştirmesine öncülük eden Şule Atabey Şamlı, görevini Zeynep Dipçin Akdoğan’a devretti. Zeynep Dipçin Akdoğan’ın sorumluluk alanı, ETİ ve alt kategori markalarının pazarlama stratejilerine yön vermek olacak.


10 yıllık ETİ deneyimi 

1995 yılında İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünden mezun olan Akdoğan, profesyonel kariyerine Colgate’te Marka Müdürü olarak başladı. 1997’de Johnson & Johnson’da çalışmaya başlayan Akdoğan, farklı kategorilerde Marka Müdürlüğü yapmasının ardından 2001 yılında Grup Marka Müdürü görevine getirildi. 

2006 yılından itibaren ETİ Gıda bünyesine katılan Akdoğan, ETİ’de sırasıyla Bisküvi, Kraker ve Kahvaltılık kategorilerinde Pazarlama Müdürlüğü görevlerini üstlendi. 2012 yılında Kategori Geliştirme ve Yurtdışı Pazarlama Grup Müdürü olan Zeynep Dipçin Akdoğan, bu tarihten itibaren ETİ markalarının uluslararası pazarlarda pazarlama yönetimini üstlenirken, yurtiçinde yeni kategorilerin geliştirilmesine yönelik projelerde yer aldı.

Paylaş