mobil menü
Basın Bültenleri

Tüm Bültenler

Eti’nin desteklediği Milli Yüzücümüz Sümeyye Boyacı Madeira Avrupa Açık Yaş Şampiyonası’nda ülkemizi temsil ediyor

Mayıs 2021

Türkiye’nin lider gıda üreticilerinden Eti’nin “Sen Gençsin, Güç Sensin” projesi kapsamında destek vererek ana sponsoru olduğu Milli Yüzücü Sümeyye Boyacı, 24 Ağustos’ta başlaması planlanan Tokyo 2020 Paralimpik Oyunları’ndan önceki son büyük etkinlik olan, 50 ülkeden 400’den fazla sporcunun katılacağı Medeira Avrupa Açık Yaş Şampiyonası’nda milli takım ile ülkemizi temsil ediyor..

16-22 Mayıs tarihleri arasında Portekiz’e bağlı özerk bir bölge olan Madeira’nın başkenti Funchal’da gerçekleşen yarışların ilk gününde 50 metre serbest disiplininde yarışan Sümeyye Boyacı, ikinci gün 50 metre sırtüstü ve üçüncü gün 50 metre kelebek yarışlarına katılacak. Yarışmanın altıncı günü olan 21 Mayıs tarihinde 200 metre serbest stilde havuza girecek olan Sümeyye Boyacı, son gün ise 100 metre serbest stilde yarışacak.

Tokyo’ya Madalyalarla Hazırlanıyor

Geçtiğimiz ay, yılın ilk yarışı için İtalya’da düzenlenen ve 24 ülkeden 130’a yakın sporcunun katıldığı 2021 Paralimpik Dünya Yüzme Serileri’ne katılarak sezona başarılı bir başlangıç yapan Sümeyye Boyacı, 50 metre sırtüstünde 43.83’lük derecesiyle tüm kadın sporcular arasında hem açık yaş hem de gençler klasmanında birinci olarak altın madalya kazandı.

Boyacı şampiyonanın ikinci gününde kadınlar 50 metre kelebek kategorisinde 49.50’lik derecesiyle üçüncülüğü elde etti. Yarışmada Türkiye’yi temsil eden ikinci sporcu 46.58’lik derecesiyle ikinci olan Sevilay Öztürk oldu. Sevilay ve Sümeyye’nin dereceleri gençler kategorisinde değerlendirildiği için ve birinci olan İtalyan Giulia Terzi’nin bu statüde olmamasından dolayı Sevilay altın, Sümeyye ise gümüş madalya sahibi oldu.

“Sen Gençsin, Güç Sensin” Projesi İle Gençler Destekleniyor

Eti ve Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) tarafından 2019 yılında başlatılan “Sen Gençsin, Güç Sensin” projesi, hayallerinin peşinden koşan, mücadeleci, hedefinden şaşmayan, hikayesi ile diğer gençlere cesaret ve ilham verecek gençleri desteklemek ve daha nicelerini bu yolda teşvik etmek amacını taşıyor

Proje kapsamında, alanlarında etkili isimlerin bulunduğu Danışma Kurulu, TOG gönüllü ekiplerinin Türkiye genelinde tespit edeceği 15-25 yaş aralığında olan ve “hayallerinin peşinden giden” gençleri değerlendiriyor. “Bilim”, “kültür/sanat”, “spor” ve “sosyal sorumluluk” alanlarında en başarılı bulunan gençler, “Sen Gençsin Güç Sensin” projesinin kanatları altında başarı yolculuğuna çıkıyor. Dört farklı kategoride seçilen gençlere Eti tarafından hibe ve mentorluk desteği sağlanıyor.Basın Bilgi:
Medyaevi İletişim / Güven Adalı / 0542 511 5493

Paylaş