mobil menü
Basın Bültenleri

Tüm Bültenler

Pelin Karahan ve oğlu ETİ Çocuk Tiyatrosu’nda Heidi’yi izledi

Kasım 2019

2001 yılından bu yana Türkiye’de ve dünyada 2 milyonu aşkın çocuğa tiyatro sevgisini aşılayan, kültürel gelişimlerine katkıda bulunan ve hayal dünyalarını zenginleştiren ETİ Çocuk Tiyatrosu, bu yıl da Türkiye’nin dört bir yanında çocukları mutlu edecek.

Alp Dağları eteklerinde bir kulübede dedesi ile yaşayan Heidi’nin arkadaşlık ve doğa sevgisi dolu sıcak hikayesiyle Eti Çocuk Tiyatrosu bu sezon yine 45 farklı il ve ilçede toplam 240 gösteri ile yaklaşık 120 bin çocuğu daha tiyatronun büyülü dünyasıyla buluşturmayı hedefliyor. 18-19-20-21 Ocak tarihlerinde Eskişehir’deki Anadolu Üniversitesi Sinema Anadolu’da sergilenecek olan ‘Heidi’ oyunu için salon kapasitesi ile sınırlı davetiyeler gösteriden bir hafta önce salon gişesinden ücretsiz olarak dağıtılacak. Eti Çocuk Tiyatrosu, Eskişehir’deki oyunlarının ardından Türkiye turnesine devam edecek.

Yeni oyunu oğluyla birlikte izleyen Pelin Karahan, konuyla ilgili olarak “Çocukların dünyalarını zenginleştirmek ve kültürel gelişimlerine katkıda bulunmak hem anne hem de oyuncu olarak benim de çok önem verdiğim bir konu. ETİ Çocuk Tiyatrosu bu sene başlattığı Heidi oyunuyla yüzlerce çocuğun hayatına dokunmaya ve onları tiyatroyla buluşturmaya devam ediyor. Tatlı gülüşlü, yardımsever minik kızı kim unutabildi ki? Masumiyetin, saflığın simgesiydi bizim için Heidi, hâlâ da öyle. Çocuklarımızın kültürel gelişimine katkıları için ETİ’ye bir kez daha teşekkür ederim. Heidi ile çocuklar yaşamın güzelliklerini, hayvan, doğa ve insan sevgisini öğrenecek” dedi.Yeni oyunu oğluyla birlikte izleyen Pelin Karahan, konuyla ilgili olarak “Çocukların dünyalarını zenginleştirmek ve kültürel gelişimlerine katkıda bulunmak hem anne hem de oyuncu olarak benim de çok önem verdiğim bir konu. ETİ Çocuk Tiyatrosu bu sene başlattığı Heidi oyunuyla yüzlerce çocuğun hayatına dokunmaya ve onları tiyatroyla buluşturmaya devam ediyor. Tatlı gülüşlü, yardımsever minik kızı kim unutabildi ki? Masumiyetin, saflığın simgesiydi bizim için Heidi, hâlâ da öyle. Çocuklarımızın kültürel gelişimine katkıları için ETİ’ye bir kez daha teşekkür ederim. Heidi ile çocuklar yaşamın güzelliklerini, hayvan, doğa ve insan sevgisini öğrenecek” dedi.

Oyun Hakkında

Oyun, teyzesi tarafından büyütülen Heidi’nin, büyükbabasına bırakmasıyla başlar. Alp dağları yamacında bir kulübede tek başına yaşayan huysuz bir ihtiyar olan Alp Dede tüm isteksizliğine rağmen Heidi'yi kabullenir. Heidi, bir yandan yeni yaşantısına alışmaya çalışır, bir yandan da kısa sürede arkadaşı olan keçi çobanı Peter ile doğayı, kırların ve dağların güzelliklerini keşfeder. Gözleri çok az gören Peter'in büyükannesi ile tanışır.

Zaman geçtikçe Alp Dede de Heidi’yi çok sever. Günlerden bir gün teyze çıkagelir ve Heidi'yi şehre götürür. Teyze, şehirde büyük bir malikanede yaşayan ve uzun zamandır tekerlekli sandalye kullanmak zorunda olan Clara'ya arkadaşlık etmesi üzere, sert ve otoriter bir eğitim veren mürebbiyesine Heidi’yi teslim eder. Büyükbabasını özleyen Heidi, mutsuz da olsa Clara ile iyi arkadaş olmuştur. Günler geçtikçe şehirden iyice sıkılan Heidi, malikaneden ayrılır ve Alp Dede'nin yanına gider. Tekrar birbirlerine kavuşan Alp Dede ve Heidi keyif içinde yaşarken Clara ile mürebbiyesi yanlarına gelir.

Mürebbiye, Heidi gittikten sonra çok üzülen ve daha da kötüleşen Clara’yı biraz olsun mutlu edebilmek için getirmiştir. Artık Clara, Peter ve Heidi birlikte vakit geçirmektedir. Bu günlerden birinde Peter'in tekerlekli sandalyeyi saklaması sonrasında Clara, büyük bir güçlük ama bir o kadarda azimle yürümeye başlar. Oyun böylece mutlu bir şekilde biter.

Heidi Oyunu Gösterim Bilgileri:

 • Tarih: 9-10, 16-17, 23-24 Kasım 2019 Cumartesi - Pazar
 • Saat: 12.00 ve 14.30
 • Adres: Terakki Vakfı Kültür Merkezi Ebulula Mardin Caddesi, Levent, İstanbul
 • Gişe Tel: (0212) 351 00 44


 • Tarih: 19-20 Kasım Salı-Çarşamba
 • Saat: 12.00 ve 14.00
 • Adres: Kadıköy Halk Eğitim Merkezi
  General Asım Gündüz Cad. Bahariye, Kadıköy, İstanbul
 • Gişe Tel: (0216) 336 29 07


 • Tarih: 21-22 Kasım 2019 Perşembe-Cuma
 • Saat: 12.00 ve 14.00
 • Adres: Ataşehir Belediyesi Mustafa Saffet Kültür Merkezi
  Örnek Mah. Şehit Cahar Dudayev Cad. No: 111 Ataşehir İstanbul
 • Gişe Tel: (0216) 570 50 00 – Dahili: 2202
Basın Bilgi:
Medyaevi İletişim / Oğuz Sarıpınar/ 0542 230 34 58

Paylaş