mobil menü
Basında Eti
Tüm Basında Eti

7’den 70'e Herkesi 'Sarı Bisiklet'le Hareket Ettirecek

Haziran 2014

7’den 70'e Herkesi 'Sarı Bisiklet'le Hareket EttirecekETİ'nin Eskişehir'den yola çıkan 'Sarı Bisiklet'i 3 yılda geçtiği her ilde genç, yaşlı herkese bisikleti sevdirecek. 50 yılı aşkın süredir ürünleriyle tüketicilere ulaşan ETİ, yeni bir sosyal sorumluluk projesine başladı: Sarı Bisiklet... Şirket, Aktif Yaşam Derneği'yle birlikte sağlıklı bir yaşam için hareket etmenin gerekliliğine dikkat çekiyor. Proje her yıl farklı bir ilde yürütülecek. Eskişehir'de başlayan projeyle bisiklet kullanımının yaygınlaştırılması hedefleniyor. 


Çocuklar Evden Çıkmıyor! 

ETİ Gıda İcra Kurulu Başkanı Hakan Polatoğlu, projenin çıkış noktasının fiziksel inaktivite olduğunu söyledi. Polatoğlu, şunları söyledi: "Çocuklar artık evden, hatta odalarından dışarı çıkmıyor. Ne yazık ki çocuklarımız 'hareket' etmiyor. Proje ile daha fazla insanı, hareket etmenin en eğlenceli yollarından biri olan 'bisiklet'le buluşturuyoruz." 

Polatoğlu, projeyle ilgili şu bilgileri verdi: "Sarı bisikletle 7'den 70'e herkese ulaşmayı hedefliyoruz. İlköğretim okullarında 3 yılda 20 bin çocuğa güvenli sürüş eğitimi vereceğiz. Üniversitelerde de 25 bin öğrenciye ulaşacağız."

Paylaş