mobil menü
Basında Eti
Tüm Basında Eti

Binlerce Kişi Sağlık İçin Pedal Çevirdi

Eylül 2014

ETİ'nin sağlıklı biryaşam için hareket etmenin gerekliliği konusunda farkındalık yaratmak ve Türkiye'de hareketli yaşama öncülük etmek amacıyla başlattığı Sarı Bisiklet Projesi kapsamındaki 'Eskişehir Sarı Bisiklet Etkinliği’ dün binlerce Eskişehirlinin katılımı ile gerçekleşti.

ETİ Sarı Bisiklet Etkinliği'ne Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ETİ İcra Kurulu Başkanı Hakan Polatoğlu ve Aktif Yaşam Derneği'nin Kurucu Üyesi Mehmet Ali Çalışkan da katılarak Eskişehirlilerle birlikte pedal çevirdi. 

Binlerce kişi sağlık için pedal çevirdi 

ETİ'nin Aktif Yaşam Derneği işbirliği ile hayata geçirdiği "Sarı Bisiklet"Sosyal Sorumluluk Projesi devam ediyor.

ETİ'nin sağlıklı bir yaşam için hareket etmenin gerekliliği konusunda farkındalık yaratmak ve Türkiye'de hareketli yaşama öncülük etmek amacıyla başlattığı Sarı Bisiklet Projesi kapsamındaki 'Eskişehir Sarı Bisiklet Etkinliği', dün binlerce Eskişehirlinin katılımı ile gerçekleşti. ETİ Sarı Bisiklet Etkinliği'ne Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, ETİ İcra Kurulu Başkanı Hakan Polatoğlu ve Aktif Yaşam Derneği'nin Kurucu Üyesi Mehmet Ali Çalışkan da katılarak Eskişehirlilerle birlikte pedal çevirdi. 
Şehrin merkezinde belirlenen 7 km'lik parkurda bisiklete binen Eskişehirliler, gezinin ardından 3 bin metrekarelik alana kurulan bisiklet festivaline katıldı. Bisiklet kullanmayı bilmeyen büyük küçük her yaştan kişiye bisiklete binmenin öğretildiği festivalde, Sarı Bisiklet Mobil Tamir Aracı bakım gerektiren bisikletleri tamir etti. 

Sarı Bisiklet Projesi'nin tüm enerjisi ile devam ettiğini belirten ETİ İcra Kurulu Başkanı Hakan Polatoğlu, projeyi tasarlarken 7'den 70'e herkese dokunmayı hedeflediklerini söyledi. ETİ'nin sosyal sorumluluk anlayışına dikkat çeken Polatoğlu, "ETİ olarak, projelerimizi hayata geçirirken uzun soluklu ve sürdürülebilir projeler ile toplumun her kesimi için fayda yaratmaya özen gösteriyoruz. Sarı Bisiklet Projesi ile toplumun giderek artan önemli bir sorununun çözümüne katkıda bulunacak bir kurumsal sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdiğimize inanıyoruz. 'Sağlık için hareket, hareket için bisiklet' felsefesiyle yola çıktığımız projemizde, sağlıklı bir yaşam için hareket etmenin gerekliliği konusunda farkındalık yaratmayı hedefliyoruz" şeklinde konuştu. 


Bisikleti Herkese Sevdirmeyi Hedefliyoruz

Projenin her yıl farklı bir ilde yürütüleceğini belirten Polatoğlu, projenin detaylan hakkında şu bilgileri verdi: "Gideceğimiz illerde, belirlenen ilköğretim okullannda haftanın 5 günü gerçekleşecek teorik ve pratik eğitimlerle 3 yılda 20 bin çocuğumuza 'güvenli bisiklet sürüş eğitimi' vereceğiz. Eskişehir'de, ilköğretim okullarında, okulların bahçesine yerleştirdiğimiz eğitim parkuru ve bilgilendirici panolar yardımıyla; beden eğitimi derslerinde eğitimleri gerçekleştirdik. Yeni eğitim dönemi ile eğitimler kaldığı yerden devam edecek ve çocuklarımızla buluşacak. Bu kapsamda, bisiklete binmeyi bilmeyen çocuklarımıza bisiklet sürmeyi öğreterek, bisiklete binmeyi bilen çocuklarımıza ise sürüş hâkimiyetlerini artıracak güvenli sürüş eğitimi veriyor, pratik uygulamalar yaptırıyoruz. Sarı Bisiklet Projesi kapsamında üniversite öğrencilerine yönelik etkinliklerimiz de devam ediyor. Eskişehir'de belirlenen üniversite kampüslerine, ücretsiz bisiklet kiralanabilecek stantlar kurarak, öğrencilerin kampüs içindeki ulaşımlarını kolaylaştırmayı ve 'daha hareketli' hale gelmelerini sağladık. Yeni eğitim döneminde Osmangazi ve Anadolu Üniversitelerine sarı bisikletlerimizi yerleştireceğiz. Bu uygulama ile 3 yılın sonunda yaklaşık 25 bin üniversite öğrencisine ulaşmayı hedefliyoruz." 


10 Kişiye Sarı Bisiklet Hediye

Sarı Bisiklet Etkinliği kapsamında festival alanında bisiklet gezisine katılanlar arasından çekiliş ile belirlenen talihliler, gerçekleşen bisiklet denge oyunu ile 10 kişi Sarı Bisiklet sahibi oldu.

/images/news/binlerce-kisi-saglik-icin-pedal-cevirdi-945_m.jpg
Paylaş