mobil menü
Basında Eti
Tüm Basında Eti

ETİ Çocuk Tiyatrosu Azerbaycan'da

Kasım 2011

ETİ Çocuk Tiyatrosu Azerbaycan'da14 Yılda Türkiye ve KKTC'de 2.600 Ücretsiz Gösterim Yaptı 

ETİ Çocuk Tiyatrosu'nun, KKTC ve Makedonya'dan sonra yurtdışı açılımındaki 3. durağı Azerbaycan oldu. ETİ'nin 14 yıldır devam eden ve bugüne kadar 1.6 milyona yakın öğrenciyi tiyatro ile buluşturan sosyal sorumluluk projesi ETİ Çocuk Tiyatrosu, Azerbaycan' ın başkenti Bakü'de "Kral Çıplak" oyunu ile Türk ve Azeri çocuklara özel gösterim sergiledi. 
Gösterim dolayısıyla Bakü'de düzenlenen toplantıda konuşan ETİ Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Firuzhan Kanatlı, Bakü'de 2 ayrı gösterim gerçekleştiğini ve bu gösterimlerde 650 Türk ve Azeri çocuğu tiyatronun büyülü dünyası ile buluşturduklarını anlattı. Bugüne kadar Türkiye'nin her köşesini dolaşan ETİ Çocuk Tiyatrosu'nun çocukların sosyalleşmelerine katkı sağladığını dile getiren Kanatlı, tiyatroya yatırımlarının süreceğini bildirdi.


'Her 8 çocuktan birini tiyatro ile buluşturduk'

ETİ Gıda Yönetim Kurulu Üyesi Gülden Kanatlı Derbil de ETİ Çocuk Tiyatrosu'nun, 14 yıl boyunca tüm Türkiye'yi 8 kez, KKTC'yi ise 6 kez dolaşarak 2 bin 600'den fazla gösterim yaptığını hatırlatırken, "Tiyatro sevgisinin nesilden nesile geçerek büyümesinde ve bu yönde toplumda bir çarpan etkisi yaratmasında küçük de olsa bir etkiye sahip olmak, bizlere hem mutluluk hem de gurur veriyor" dedi. Derbil, ETİ Çocuk Tiyatrosu sayesinde Türkiye'nin 81 ilinde, yaşları 5-14 arasında değişen her 8 çocuktan birinin dünya klasiklerini izleme şansı bulduğunu ifade etti.


ETİ Çocuk Tiyatrosu Azerbaycan'da 

Bisküvi sektörünün önde gelen markalarından ETİ, 14 yıl boyunca Türkiye'yi 8, KKTC'yi 6 kez dolaşarak binlerce ücretsiz gösterim yapan Çocuk Tiyatrosu'nu Bakü'de Azeri çocuklarla buluşturdu. ETİ Çocuk Tiyatrosu, yeni eğitim döneminde "Kral Çıplak" oyunuyla Türkiye'nin 45 il ve ilçesinde yaklaşık 120 bin çocuğa daha ulaşmayı hedefliyor.

Paylaş