mobil menü
Basında Eti
Tüm Basında Eti

ETİ, Sarı Bisikletle Sokağa Çıkaracak

Haziran 2014

ETİ, Sarı Bisikletle Sokağa ÇıkaracakTürkiye'nin önde gelen çikolata ve bisküvi üreticilerinden ETİ, 'Sarı Bisiklet' projesiyle şehir şehir dolaşıp bisiklet kullanımını teşvik edecek. 

Sağlıklı yaşam için farkındalık yaratmayı hedefleyen ETİ ve Aktif Yaşam Derneği, hareketli yaşama öncülük etmek için 'Sarı Bisiklet' projesinde bir araya geldi. Eskişehir'de başlatılan proje, her yıl farklı bir şehirde yürütülecek. Sarı Bisikletle ilköğretim okullarında bisiklet eğitimleri verilecek. Ayrıca

üniversitelerde kampus içi ulaşımı sağlamak amacıyla ücretsiz sarı bisikletler kiralanabilecek. Proje süresince 3 yılda 20 bine yakın ilköğretim öğrencisine, 25 bin üniversite öğrencisine ulaşılacak. 

3 Tekerlek Desteği 
ETİ İcra Kurulu Başkanı Hakan Polatoğlu, sokak sokak dolaşacak 'mobil tamir aracı'yla atıl halde bekleyen bisikletlerin tamir edileceğini söyledi. Polatoğlu, "'Sağlık için hareket, hareket için bisiklet' felsefesiyle yola çıktığımız projemizde, yaklaşık 10 bin bisiklet hayata kazandırılacak. Özellikle ev hanımlarını bisiklete binmeye özendirmek amacıyla başlatılan semt pazarları uygulamasıyla da evlerine ücretsiz üç tekerlekli sarı bisiklet ile gitme imkânı sağlanacak" dedi. 

"Aktif Yaşam Derneği Kurucu Üyesi Mehmet Ali Çalışkan ise, dünyadaki 'hareketsizlik' sorununa dikkat çekerek, "Hareketsizlik, 2010 yılı Dünya Sağlık Örgütü Raporu'nda küresel ölüm faktörleri arasında 4'üncü sıraya kadar çıktı. ETİ ve Aktif Yaşam Derneği olarak bisikletin, çocukların, kadınların, üniversiteli gençlerin, yetişkinlerin hayatındaki yerini güçlendirmek için harekete geçiyoruz" diye konuştu.

Paylaş