mobil menü
Basında Eti
Tüm Basında Eti

Herkes Bisiklete Binecek

Mayıs 2016

Herkes Bisiklete Binecek Projeyle ilgili detayları Aktif Yaşam Derneği Yöneticisi Mehmet Ali Çalışkan, Sarı Bisiklet Beykoz Çamlıbahçe Mahallesi Temsilcisi Yasemin Kuş ve ETİ İcra Kurulu Başkanı Hakan Polatoğlu anlattı.

HERKES BİSİKLETE BİNECEK Sağlık için hareket ETl'nin hareketli ve sağlıklı yaşamı teşvik etmek amacıyla 2014'te Aktif Yaşam Derneği ile hayata geçirdiği 'Sarı Bisiklet Sosyal Sorumluluk Projesi' bu yıl merkezine mahalleyi alarak bisikleti mahalleli kadınların hayatına taşıyacak. ETİ icra Kurulu Başkanı Hakan Polatoğlu, sağlıklı yaşamın en önemli unsuru 'hareketlilik' kavramım bisiklet aracılığıyla toplumun her kesimine yayacaklarını söyledi.

Pilot mahalle seçildi
Dün İstanbul'daki toplantıda projenin 2016 hedeflerini açıklayan Hakan Polatoğlu şunları söyledi: "Proje için pilot olarak belirlediğimiz Beykoz Çamlıbahçe Mahallesindeki kadınların öncülüğünde başlatacağımız dönüşümü tüm Türkiye'ye duyurmak ve kadınları bisikletli hayata teşvik etmek istiyoruz. Mahalleli kadınlar diğerlerine örnek olacak ve bisiklet kullanımını yaygınlaştırmaya katkı sağlayacak.

Altın Günü'nden 'Bisiklet Günü'ne
Proje ile ev kadınlarının 'altın günü'nü 'bisiklet günü'ne dönüştürmeyi istediklerini kaydeden Hakan Polatoğlu şöyle devam etti: "Bu yılki etkinliklerimiz kapsamında bisiklete binmeyi bilmeyenler ve annelerin çocuklarını okula bisikletle götürebilmeleri için güvenli sürüş eğitimleri var. Mobil tamir aracımızla İstanbul sokaklarında bakıma ihtiyacı olan bisikletlerin ücretsiz tamirini yapacağız."

Paylaş