mobil menü
Basında Eti
Tüm Basında Eti

İki Bin Kişi Pedal Çevirdi

Eylül 2014

İki Bin Kişi Pedal ÇevirdiPedal çevirenler arasında yer alan Büyükşehir Belediye başkanı Yılmaz Büyükerşen, parkura en önde başladı. 

ETİ'nin Aktif Yaşam Derneği işbirliği ile hayata geçirdiği "Sarı Bisiklet" Sosyal Sorumluluk Projesi'nin Eskişehir ayağında yaklaşık 2 bin kişi pedal çevirdi.


Sağlıklı Yaşam İçin Hareket 

ETİ'nin sağlıklı bir yaşam için hareket etmenin gerekliliği konusunda farkındalık yaratmak ve bisiklet kullanımını teşvik ederek, Türkiye'de hareketli yaşama öncülük etmek amacıyla başlattığı Sarı Bisiklet Projesi kapsamındaki 'Eskişehir Sarı Bisiklet Etkinliği', yaklaşık iki bin Eskişehirlinin katılımı ile gerçekleştirildi. 


Etkinlik Alanında Aktiviteler 

Şehrin merkezinde belirlenen 7 km'lik parkurda hep birlikte bisiklete binen Eskişehirliler, gezinin ardından 3.000 metrekarelik alana kurulan bisiklet festivaline katıldılar. Bisiklet ile ilgili eğitici aktivitelerin yanı sıra çeşitli sürprizlerle dolu eğlenceli etkinliklerin yer aldığı festivalde, Eskişehirliler sağlıklı ve keyifli bir Pazar günü geçirdiler. 


En Geniş Katılımlı Organizasyon

Eskişehir’in  ünlü Es Es Bandosu ise festivale renk kattı. Binlerce kişinin katıldığı Sarı Bisiklet Etkinliği kapsamında eğlenceli aktivitelerin yanı sıra festival alanında bisiklet gezisine katılanlar arasından çekiliş ile belirlenen talihliler arasında gerçekleşen bisiklet denge oyunu ile 10 Eskişehirli Sarı Bisiklet sahibi oldu.


Proje 3 Yıl Sürecek

Proje 3 yıl boyunca devam edecek her yıl farklı bir ile gidecek. Proje süresince 3 yılda 20.000’e yakın ilköğretim öğrencisine güvenli bisiklet sürüş eğitimi verilecek. Proje boyunca 3 yılda ‘Mobil Tamir Aracı’ sayesinde, atıl durumda olan yaklaşık 10.000 bisiklet hayata kazandırılacak. Sarı Bisiklet, gittiği her ilde belirlenecek üniversitelerde, gençler için kampüs için ücretsiz bisiklet kullanım fırsatı sağlayacak. Üniversite kampüslerinde 3 yıl boyunca ortalama 25.000 öğrenciye ulaşılması hedefleniyor.

Paylaş