mobil menü
Basında Eti
Tüm Basında Eti

Eti'nin Sarı Bisikleti İçin 10 Bin Öğrenci Pedal Çevirdi

Ağustos 2015

Eti'nin Sarı Bisikleti İçin 10 Bin Öğrenci Pedal ÇevirdiETİ'nin Sarı Bisikleti için 10 bin öğrenci pedal çevirdi. ETİ'nin 'Sarı Bisiklet'i iki yıldır sağlık için pedal çeviriyor. Şirket bu kapsamda 2014'te ve 2015'in ilk döneminde 10 binden fazla öğrenciye güvenli sürüş eğitimi verdi.

Aktif Yaşam Derneği  'Sarı Bisiklet Projesi'ni hayata geçiren ETİ,  Eskişehir'de 5 bin çocuğa bisiklete binmeyi öğretti. Proje kapsamında ayrıca Osmangazi Üniversitesinde, bin 500 üniversite öğrencisi Sarı Bisikletler ile kampüs içi ulaşımlarını bisikletle gerçekleştirdi. Üniversite öğrencileri ücretsiz kiralayabildikleri Sarı bisikletlerle hem kampüs içindeki ulaşımlarını kolaylaştırdı hem de sağlıklı yaşam için pedal çevirdiler. Geçen yıl Eskişehir'de başlayan projenin bu yılki adresi ise İstanbul oldu. ETÎ İcra Kurulu Başkanı Hakan Polatoğlu, Akşam Ekonomi'nin sorularını yanıtladı.

Polatoğlu, "Zeytinburnu ve Maltepe ilköğretim okullarında bisiklet eğitimleri verdiklerini ve 5 bin öğrenciye ulaştıklarını söyledi. Polatoğlu şöyle konuştu: ''Mobil tamir aracımız Eylül'e kadar İstanbul'da hizmet vermeye devam edecek. Eti Sarıe Bisiklet Projesi için ilk etapta 3 yıllık bir planlama yaptık. Projenin ilk yılı 2014'te Eskişehir'de gerçekleşti. Bu yıl İstanbul'dayız. Önümüzdeki yıl projemizi yeni bir şehirde sürdürmeyi planlıyoruz.''

"Bisikletleri tekrar sokağa kazandırarak bisiklet kullanımını artıracak bir Mobil Tamir Aracı oluşturduk. Ev hanımlarımızın bisiklet kullanmasını teşvik ettiğimiz semt pazarı uygulamamızda, kadınlarımızı pazar alışverişlerini üç tekerlekli bisikletlerle yapmaya teşvik ettik" dedi. 

Paylaş