mobil menü
Basında Eti
Tüm Basında Eti

ETİ’den Eskişehir'e 5 Yılda 28 Milyon Liralık Destek

Ocak 2014

ETİ’den Eskişehir'e 5 Yılda 28 Milyon Liralık DestekEskişehir'de 6 milyon liralık yatırımla gerçekleştirilen 'Sualtı Dünyası' açıldı. ETİ Gıda, projeye 3.5 milyon liralık katkı sağladı. Böylece son 5 yılda ETİ'nin Eskişehir'e desteği 28 milyon lirayı buldu 

Eskişehir merkezli ETİ, şehre yaptığı sosyal sorumluluk yatırımlarına devam ediyor. Son 5 yılda Eskişehir'e 28 milyon liralık katkı sağlayan ETİ, son olarak Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin akvaryum projesine destek verdi. ETİ'nin 3.5 milyon liralık desteği ve toplam 6 milyon liralık yatırımla hayata geçirilen 'Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ETİ Sualtı Dünyası' dün kapılarını açtı.
 

Yatırıma Devam 

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ETİ Sualtı Dünyası'nın açılışında konuşan ETİ Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Firuzhan Kanatlı, şunları söyledi: "Eskişehir'in ekonomik ve sosyo-kültürel gelişimine katkıda bulunmak amacıyla pek çok alanda şehrimize yatırım yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. Son 5 yılda Eskişehir'in gelişimi için gerçekleştirilen projelere 28 milyon TL'lik bir fon ayırdık. Ayrıca uzun yıllardır şehrimizin en önemli temsilcilerinden olan Eskişehirspor'un da destekçisiyiz. Şehrimize eğitimden turizme, kültür sanattan spora kadar birçok alanda kazanımlar sağlamaya gayret ediyoruz. Eskişehir'in ilk akvaryum projesi Sualtı Dünyası sayesinde Eskişehir'imizin kültür ve turizmine katma değer sağlayacağımıza inanıyorum."


2.5 Yılda Açıldı 

2011 yılında projelendirme çalışmalarına başlanan 'Eskişehir ETİ Sualtı Dünyası', Türkiye'de belediye işletmesindeki ilk özel sektör katkılı akvaryum olma özelliğini taşıyor. Eskişehir'de önümüzdeki dönemde kurulacak Hayvanat Bahçesi kompleksi içerisinde yer alan akvaryumun yapımı 2.5 yıl sürdü. 3 bin 200 metrekarelik alana kurulan ve 2 bin 350 metrekarelik kısmını akvaryumun oluşturduğu ETİ Sualtı Dünyası'nda, 850 metrekarelik alanda hediyelik eşya satışı hizmet veriyor.


2.150 Balık Var 

ETİ Sualtı Dünyası'nda 84 farklı türden toplam 2 bin 150 adet balık bulunuyor. Sualtı Dünyası, tek seferde 400, bir günde ise 3 bin 500 ziyaretçiye ev sahipliği yapabilme kapasitesine sahip. Bilet fiyatları yetişkinler için 3, öğrencilere ise 2 TL olacak.


Yatırımlar Planlandığı Gibi Yürüyor

ETİ Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Firuzhan Kanatlı, 2014 yılında yatırımlara devam edeceklerini ifade ederek, şunları söyledi: "2013 yılını iyi kapattık, yeni ürünlerimizi piyasaya sürdük. 2014 yılında beklenen bir takım ekonomik rahatsızlıklar olabilir ama bu daha çok FED'in açıklayacağı kararlara paralel olarak gidecektir. Önümüzdeki dönemlerde ekonomik gelişmeleri görüp, yatırım sürecimizi buna göre ayarlayacağız. Ortamda belirsizlik var ama şu anda her şey planlandığı gibi gidiyor."
 

Paylaş