mobil menü
Basında Eti
Tüm Basında Eti

Sinemaların Klasik Tadı Alaska Frigo Artık ETİ'nin

Temmuz 2015

ETİ, Alaska Frigo'yu 13 milyon liraya aldı

ETİ, sinema klasiği haline gelmiş Alaska Frigo'yu satın aldı. 13 milyon liraya mal olan satın alma ile ETİ, Alaska Frigo'yu ic piyasada büyütmeyi planlıyor. 

ETİ Gıda, 13 milyon lira yatırımla Alaska Frigo markasını satın aldı. Satınalma ile ilgili düzenlenen basın toplantısında konuşan ETİ Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Firuzhan Kanatlı "Bir sinema klasiği haline gelmiş ve 60 yılı aşkın süredir tüketicilerin kalbinde taht kuran nostaljik lezzet Alaska Frigo'yu bünyemize katmış bulunuyoruz" dedi. Bu yeni yatırım ile ETİ olarak faaliyet gösterdikleri alanı genişlettiklerini ifade eden Kanatlı "Alaska Frigo markasını aynı prestij ile bilinirlikle yoluna devam ettirmek bizler için bir hedef olduğu kadar büyük bir sorumluluk anlamına da geliyor" dedi. 


2 liradan satışa sunulacak 

ETİ Gıda İcra Kurulu Başkanı Hakan Polatoğlu da Eskişehir tesislerinde üretecekleri Alaska Frigo'yu ilk etapta Marmara ile Akdeniz bölgelerinde 2 liradan satışa sunacaklarını ifade etti. Polatoğlu, bu ürünü daha sonra Türkiye'nin geneline ulaştırmayı hedeflediklerini dile getirdi.

Paylaş