mobil menü
Basında Eti
Tüm Basında Eti

Türkiye'yi Turladı 1.6 Milyon Çocuğa Tiyatroyu Sevdirdi

Kasım 2014

Her 8 çocuktan birini klasiklerle buluşturan ETİ Çocuk Tiyatrosu'nun yurtdışındaki son adresi Azerbaycan oldu.

Ekonomik kriz dinlemeden 14 yıldır aralıksız Türkiye'yi dolaşmaya devam eden ETİ Çocuk Tiyatrosu, bugüne kadar 1.6 milyona yakın öğrenciyi tiyatroyla buluşturdu. Çocukların kültürel gelişimine katkıda bulunmayı amaçlayan bu sosyal sorumluluk projesini Kıbrıs ve Makedonya ile yurtdışına da taşıyan ETİ, geçtiğimiz günlerde bu zincire Azerbaycan'ı da ekledi. Bakü'de 650 Türk ve Azeri çocuğa özel gösterim sergileyen,bugüne dek Türkiye'yi 8, Kıbrıs'ı 6 kez dolaşarak 2.600'den fazla ücretsiz gösterim yapan ETİ Çocuk Tiyatrosu'nun bu yılki hedefi, Türkiye'nin 45 ilinde 120 bin çocuğa ulaşmak. ETİ Gıda Yönetim Kurulu Üyesi Gülden Kanatlı Derbil, projeyi akşam'a anlattı... 


YARINA YATIRIM 

Derbil, "Hakkari'den Edirne'ye ve Bakü'ye kadar dünyanın farklı coğrafyalarında oyunlarımızı izleyen her bir çocuğa aynı güzel duyguları yaşatabilmek projenin devamı için bizleri daha da heyecanlandırıyor. Amacımız, uzun soluklu ve sürdürülebilir projelerle toplumun her kesimi için fayda yaratmak" şeklinde konuştu. 


BU YIL 45 İLDE 

Oyun metinlerinin, uzman pedagoglar tarafından incelendiğini belirten Derbil, sözlerini şöyle sürdürdü: "ETİ Çocuk Tiyatrosu sayesinde, Türkiye genelindeki yaşları 5-14 arasında değişen her 8 çocuktan biri tiyatro ile tanıştı. 2014-2015 eğitim dönemi için hedefimiz ise yine bir dünya klasiği olan "Kral Çıplak" oyunumuzla Türkiye'nin 45 il ve ilçesinde yaklaşık 120 bin çocuğa daha ulaşmak."

Paylaş